Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaur Lass: Salastamine avalikustamise asemel

4 min lugemist
Kauplusteketi Lidl arendusel Pärnus hakkavad silma salatsevad sahkerdamistaktikad. FOTO: LEONHARD FOEGER

Kirjutasin mõni aeg tagasi Pärnu Postimehes sellest, et Lidli kaubanduskeskust üritatakse avalikkust kaasamata läbi suruda. Vahepeal selgus, et linnavalitsusegi arvates mängis Lidli arendaja nendega peitust. Mis aga edasi sai?

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Pärnu linnavalitsus pani artikli ja järgnenud kodanike kirjade tulemusel (kahjuks on need avalikkuse eest salastatud) arendaja valiku ette: kas korraldada sotsiaalmõjude hindamine koos arhitektuurikonkursiga või koostada detailplaneering, millega samuti kaasneks konkurss. See on tegelikkuses õigusvastane olukord.

Esiteks on haldusmenetluse seadustiku järgi menetlusosaline ehk arendaja siin kohustatud linnavalitsusele esitama ja teatavaks tegema talle teada olevad menetluses tähtsad asjaolud ja tõendid. Seda arendaja ei teinud. Mis paneb lisandunud kirjavahetuse ja teema menetluse käigu salas­tamise kontekstis avalikkuse uskuma, et nüüd tehakse teisiti?

05.06.2019 07.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto