Sügisest elavdab Pärnut uus festival
Valgusfestival pürib Pärnu suursündmuseks

Tellijale
avatud

Sügisesel festivalil tuleb taasesitusele ka läinud aasta detsembris Pärnu raekoja fassaadil esimest korda nähtud valgusetendus “Pimeduse valgel”.

FOTO: Argo Valdmaa/MTÜ Öövalgel

Läinud aasta detsembris Pärnu raekoja fassaadil nähtud valgusetendus, kus vana ja väärikas maja mõneks hetkeks pärnakate silme all kildudeks lendas, võtab tänavu hoopis laiemad mõõtmed. Mitu aastat jõudu kogunud idee jõuab rahva ette sel sügisel, 27.-28. septembril, kui Pärnu saab Riia, Tallinna ja Helsingi kõrvale oma valgusfestivali ÖÖvalgel.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Tänavail hiiglaslikud majadele ja muudele objektidele kuvatavad valgusinstallatsioonid – videomapping – on tänu tehnoloogia arengule maailmas üha enam populaarsust koguv žanr, luksusliku maiguga meelelahutus, mis võimaldab astuda endale tuttavas argises kohas korraks muinasjutumaailma.

Pärnu valgusfestival ÖÖvalgel püüab seda žanri arendada. Majadele ei kuvata üksnes efektseid valgusmänge, vaid näidatakse ühtaegu lühivormis vabaõhulavastusi-teatrietendusi, kus keskne tegelane on inimene.

„Selles mõttes eristume paljuski ülejäänud valgusfestivalidest. Riias, Helsingis või Tallinnas Kadriorus nähtud on rohkem nagu installatsioonid-näitused,“ selgitas festivali üks eestvedajaid Anneli Lepp.

Tagasi üles