iDeal kampaania

Uued mudelid aitavad Pärnu autoturgu valitseda

Pärnus müüdi eelmisel kuul 175 uut autot.

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Pärnus müüdi mais 175 uhiuut autot: sõiduautosid läks kaubaks 157 ja tarbesõidukeid 18. Viie kuuga on Pärnus ostetud 748 uut masinat.

Nagu aprilliski oli automarkidest mais ostjate seas populaarseim Toyota mudelivalik. Eelmisel kuul osteti 22 Toyotat. Opeleid müüdi 20, Volkswageneid ja Škodasid 18, Peugeot’sid 12 ning Citroëne, Kiasid ja Renault’sid kümme.

Toyota oli Pärnu ostjate seas eelistatuim automark ka aprillis, kui neid läks kaubaks 35.

Toyotadega kaupleva Amservi Pärnu esinduse juhti Raimond Meltsi üllatas veidi see, et Pärnu inimesed on Toyota tänavu turule toodud uued mudelid niivõrd kiirelt omaks võtnud.

“Eeldasime uute mudelite tõttu pisut väiksemaid numbreid, aga praegune edu on meid väga rõõmustanud,” ütles Melts.

Aprillis müüsid Pärnu autosalongid 151 tuttuut autot.

Mullu mais osteti Pärnu autoesindustest 170 uut sõiduriista.

Viie kuuga on Pärnus müüdud 748 uut sõidukit, mida on kolme võrra vähem kui sama ajaga aasta tagasi.

Amservi Pärnu esinduse juhi sõnade järgi on automüüginumbrite jäämine mulluse taseme lähedale ootuspärane.

“Prognoosisime sellist seisu või kuni viieprotsendilist kasvu. Mõnevõrra üllatas ehk vaid see, et mai lõpus oli üsna palju autode registreerimisi,” lausus Melts.

Suvekuudel uute sõidukite müüginumbrid Pärnus tavaliselt ei kasva ja Meltsi sõnade järgi aastaaeg autoturgu eriliselt ei mõjuta.

“Suvekuudele ja praegusele perioodile jääb uute autode tellimise periood, mis tähendab, et kuigi puhkuste tõttu on juulis ilmselt vaiksem, on sügisel uued autod siin ja kliendid saavad võtmed kätte,” seletas Melts.

Kasutatud autode müügistatistika järgi, milles kajastuvad 11 ettevõtte andmed, läks eelmisel kuul kaubaks 88 sõiduautot ja seitse tarbesõidukit. Viie kuuga on autosalongid müünud 524 pruugitud masinat.

Tagasi üles