Aiapärlid löövad suvel särama

“Aiatööriist peab olema hea, see hark on kerge ja valmistatud Inglismaal,” püsib Tamme talu ürdiaia perenaine Heli Viedehof tööjärjel.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu linnas Malda külas on Tamme talu ürdiaia perenaisel Heli Viedehofil käed-jalad tööd täis, sest kevad tõttab kalendrisuvesse ja ligemale 500 sordi, liigi ja ristandiga kollektsioon­aias jätkub alati askeldamist. Liiati on Tamme talu kaasatud Eesti-Läti ühisprojekti “Garden Pearls” ehk maakeeles “Aiapärlid” ning juulis toimuvaks avatud aedade päevaks peavad paika saama projekti toetusega valmistatud sildid. Neil on iga taime nimi eesti ja ladina keeles ja rahvusvaheliselt üheselt mõistetav piktogramm, et külastaja teaks, milleks ühte või teist taime saab kasutada.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

““Aiapärlite” projekt on väga tänuväärne selle pärast, et selles on põnevaid aedu, mida aiaomanik võiks külastajatele näidata. See annab võimaluse avada neid aedu ühiselt, sest meil on olnud koolitusi, kuidas inimesi vastu võtta ja õppereis Inglismaale, sealsetesse aedadesse,” seletab Viedehof ühe hooga, toetudes esimeselt õppereisilt ostetud kergele, käepärasele hargile.

Viedehofi jutu järgi saavad “Aiapärlites” osalejad kui aia­omanikud omavahel tuttavaks ja õppekäikudel uudistada eraaedu, kuhu ei saa astuda sisse tere ­ütlema, sest paljud on aednikud hobi korras, muu töö kõrvalt.

Tagasi üles