Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaak Uibu: Kes vastutab Eestis rahvastikutaaste eest?

2 min lugemist
Rahvastikutaasteks ei piisa ainult lastetoetuste suurendamisest. Vaja on läbi mõeldud rahvastikupoliitikat. FOTO: Sander Ilvest

Ammu enam pole ­uudis, et Eesti on rahvastikukriisis. Taasiseseisvumisest alates jääb rahvastikutaastest igal aastal sündidest puudu umbkaudu neljandik. Sündimuse suurendamine isiku tasandil taandub iga inimese seisundile ja otsusele, millesse administratiivsete võtetega sekkuda ei saa. Rahvastikuminister Riina Solman on äsja Õhtulehes kinnitanud, et riik ei roni inimeste magamistuppa. See-eest meedia, reklaam ja suur­firmad ronivad sinna häbitult kasumi nimel, sageli mõnitades pereelu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riigi ülesanne, mis on sätestatud põhiseaduses, on tagada inimestele keskkond, keskendumaks rahvuse püsimisele. Keskkond on kõik, mis inimest ümbritseb ja millel on talle tähtsus ja tähendus. Kui see riikliku tegevusega loodu pole turvaline ja riigi edu ei mõõdeta rahvastikuga, ei saagi me välja rahvastikukriisist. Kahjuks on ­seni rakendatud sündimuse suurendamiseks vaid materiaalseid toetusi, aga kelle asi on näiteks vaimne keskkond? Kas kultuuriministeeriumi või Eesti kirikute nõukogu asi?

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto