Vandaalid rikkusid laulu- ja tantsupeo installatsiooni

Laulu- ja tantsupeo installatsioon Toris langes vandaalide saagiks täna öösel.

FOTO: Tori vald

Täna öösel või eile õhtul soditi Toris südamekujuline laulu- ja tantsupeo installatsioon, mis pandi alevi keskele püsti alles eelmisel nädalal.

Skulptuurile on soditud “KADUGE EESTIST MINEMA VÄRDJAD” ja haakristid.

Tori vald kutsub oma sotsiaalmeediakanalil üles, et kui nägite kuju juures liikumist kolmapäeva õhtul või öösel, siis palun andke teada piirkonnapolitseinik Piret Dreimannile telefonil 5770 3075.

Tori vallavanem Lauri Luur teatas pärastlõunal, et pole veel selge, kes näotu teoga hakkama sai, ent juba on vihjeid ja nii valla korrakaitseametnik kui ka politsei uurivad neid. Samuti valvekaamerate salvestisi, et pahategija välja selgitada. "Seal on eri suundades eri majadel valvekaameral olemas," sõnas vallavanem.

Installatsiooni autoriga on samuti ühendust võetud ja temalt saadi soovitusi, mis tüüpi lahustit kasutada, et pihusvärviga soditud inetused maha pesta. 

Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum kõneles skulptuuri püstitamise eel, et installatsioonid toovad Eesti laulu- ja tantsupeo juubeliaasta inimestele oma kodupaigas lähemale ning tuletavad meelde nii juubelipidu kui ka neid olulisi väärtusi, mida laulu- ja tantsupeoliikumine on juba 150 aastat endaga kandnud.

Samalaadsed installatsioonid paiknevad veel Tallinnas, Viljandis, Elvas, Tartus ja Muhu saarel. Plaan oli, et need jäävad linnakeskustesse püsima pärast suvist laulu- ja tantsupidugi.

Tagasi üles