E, 2.10.2023

Vabatahtlikud päästjad tähistavad Pärnu-Jaagupis tuletõrje 100. aastapäeva

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Pärnu-Jaagupi vabatahtlikud päästjad.
Pärnu-Jaagupi vabatahtlikud päästjad. Foto: Mailiis Ollino

Homsest pühapäevani toimub Pärnu-Jaagupis Eesti vabatahtlike päästjate foorum ja ühtlasi on tänavune kokkusaamine üks sündmusi, millega tähistatakse organiseeritud tuletõrje 100. aastapäeva.

Eestis on kokku ligemale 2000 priitahtlikku päästjat ja 118 vabatahtlikku päästekomandot. Neist umbes pool tegutseb Lääne päästekeskuse piirkonnas, kus tänavune foorum toimub.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu rõhutas, et nii nagu sajand tagasi moodustavad praegugi ühtse päästevõrgustiku kutselised ja vabatahtlikud päästjad koos. “Septembris möödub 100 aastat Eesti üleriigilise tuletõrje liidu asutamiskongressist, mida loetaksegi organiseeritud tuletõrje alguseks Eestis. Toonane tuletõrjevõrgustik rajati ligikaudu 150 vabatahtliku tuletõrjeorganisatsiooni, Tallinna ja Tartu kutseliste ning vabrikute juures tegutsevate komandode pinnalt,” rääkis Tammearu. “Tänapäeva päästevõrgustik koosneb 190 kutselisest ja vabatahtlikust päästekomandost.”

Arutelude ja ettekannete kõrval toimub laupäeval kell 15 Pärnu-Jaagupis priitahtlike päästjate pidulik rongkäik ja tund aega hiljem saab uudistada päästesõidukite näitust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles