Itaalia fotokunstnik näitab hüljatud hoonete ilu

Copy
Näitusel “Hüljatud ilu” on valik fotosid arhitektuuripärlitest, mis praeguseks hüljatud.
 
Näitusel “Hüljatud ilu” on valik fotosid arhitektuuripärlitest, mis praeguseks hüljatud.  Foto: Lorenzo Capolupi

Teisipäeval avatakse Pärnu muuseumis Itaalia fotokunstniku Nicola Bertellotti tööde näitus “Hüljatud ilu”, millel esitletavatel fotodel avalduvad nüüdseks mahajäetud, lagunenud ja unustatud arhitektuuripärlid. 

Pildile püütud hoonetes on inimtegevus peatunud: ei kuule laste kilkeid, elanike jutuvada ega vaimulike palvet. Tegemist on objektidega, kuhu inimese jalg enam ei astu ja mille muu loodus on üle võtnud.

Kuraator Aleksandra Ehte sõnutsi oskab Bertellotti näha läbi kaamerasilma ilu seal, kus enamik seda ei näe. “Tema töö on muuseumitööga väga sarnane. Nicola jäädvustab ja vahendab vaatajaile kohti, millest on saanud ajalugu. Tema tööd annavad edasi hetkeolukorda ega ole lavastataud,” märkis Ehte.

Kui üks näituse osi ülistab hüljatud hoonete ja interjööride ilu, siis teine on pühendatud elu tekkele. Puidust terraariumides elavad ämblikud, kes on mahajäetud majade uued elanikud, sümboliseerides uut algust pärast inimeste lahkumist.

Nicola Bertellotti on 1976. aastal Pietrasantas sündinud ja auhindadega pärjatud fotokunstnik, kes aastast 2013 tegutsenud vabakutselise fotograafina. Tema pilte on avaldatatud mainekates ajakirjades, eksponeeritud näitustel ja kunstimessidel.

Näitus Pärnus jääb avatuks 8. septembrini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles