Galerii: saardelased meenutasid mälestuskivi avamisel olnut pisarais

Pärast seda, kui Saarde kirikuõpetaja Arvet Ollino oli mälestuskivi pühitsenud ning sellele ja kohaletulnutele pühavett piserdanud, said inimesed, noored ja vanad, mälestise jalamile küünla asetada.

FOTO: Mailiis Ollino

Mõtlikud ja tõsised olid inimeste ilmed. Mõnegi hallipäise elunäinud niiskest silmast valgus pisar, mis mööda põske nirisedes hääletult justkui nähtud tragöödiast jutustaks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Üks punaseks nutetud silmadega vana mees seisis suuremast osast kuulajaskonnast pisut eemal. Pingsalt vaatas mees terve umbes kolmveerandtunnise tseremoonia enda ette maha ja vähemalt näiliselt püüdis pisaratega võidelda. Aga ta ei võitnud: silmavesi jooksis omasoodu ja õrnalt vappuvate õlgade tagant kuuldus õrnu nuuskeid.

Omajagu rahvast oli tammeparki kohale tulnud. Palju leidus eakaid, aga oli päris pisikesigi. See näitab, et rahvas ei unusta. Ja järeltulevatele põlvedele antakse mälestused edasi.

Täna, leinapäeval avati ametlikult esmaspäeval Saarde 100 tamme sallu paigaldatud mälestuskivi. Sellega meenutatakse Saarde vallast sundasumisele saadetuid.

Tagasi üles