Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pimedana katamaraanil kõõlumas: “Nüüd oleme kitsas vahes, kus ühel pool on meri. Kas sa kardad?”
Purjeretke "Hinge purjed" meeskond külastas Pärnut

Humanitaarprojekti “Hinge purjed” eesmärk on arendada rahvusvahelist koostööd ja anda puuetega inimestele võimalus teha purjesporti. FOTO: Lilli Tölp

Rahvusvahelise humanitaarprojekti “Hinge purjed” raames sildus pühapäeval Pärnu jahisadamas katamaraanpurjekas, mille pardal reisib seltskond vaegnägijaid ja pimedaid mitmest riigist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hommikupoolikul külastas laeva seltskond Pärnu pimedate ühingut, kus tehti tutvust kohalike ühingu liikmetega, vahetati kogemusi ja tutvustati projekti. Külalisi tervitas Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu. Lõunast tutvusid pardalolijad nii Lätist kui Venemaalt Pärnu linnaga ja hiljem tegid võõrustajatele väikese lõbusõidu Pärnu lahel.

Projekt “Hinge purjed” sai alguse 2011. aastal. Selle eesmärk on arendada rahvusvahelist koostööd, anda puuetega inimestele võimalus teha purjesporti. Näidates seeläbi, et puue ei ole takistus, hea tahtmise korral saab harrastada ekstreemsemaidki spordialasid. “Kõike on võimalik õppida. Kui oled enesekindel, võid teha kõike,” ütles sünnitrauma tagajärjel pimedaks jäänud ja juba teist aastat kõnealuse projekti raames merereisil lätlanna Vlada Hmelevska, kes andis mulle kohe klapid kätte ja käskis need ette panna, et mulle siis pimesi purjekal tiir teha. Tegin seda.

Tagasi üles
Back