L, 3.06.2023

Galerii: liikumisõpetajad õppisid suvekoolis tunde ägedamaks muutma

Pärnu Postimees
Facebook Twitter
Comments

Üle 70 kehalise kasvatuse ja liikumisõpetaja jagas Jõulumäe tervisespordikeskuses ühenduse Sport Kõigile ja Eesti Olümpiakomitee suvekoolis oma teadmisi ja oskusi.

Tegemist oli kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajate suvise kokkusaamisega, kus veedeti kaks aktiivset päeva kuulates harivaid loenguid ja saades osa kolleegide parimatest kogemustest.

Suvekooli avanud sõudja Allar Raja sõnutsi õpetavad liikumisõpetajad lastele algtõdesid, mis on abiks ükskõik millisel elualal.

„Kui pead lugu endast ja oma kehast, oskavad teised pidada lugu sinust. Minul on kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajate suhtes suur lugupidamine, sest tajun juba praegu oma kaheaastast last vaadates, kui suurt rolli mängib kasvatuses just inimene, mitte inventar ega võimalused,” ütles Raja.

Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi väitel on suvekool leidnud kindla koha paljude õpetajate koolituskalendris ja muutunud aasta-aastalt populaarsemaks.

„Seda kinnitab tõik, et kõik 72 kohta täitusid seekord vaid kolme tunniga. Väljatöötatud formaat, kus tunnustatud lektorite kõrval jagavad õpetajad üksteisele enda välja mõeldud harjutusi ja mänge, on osutunud tõhusaks täienduskoolituse meetodiks. Olen veendunud, et tänu koolitusele on liikumis- ja kehalise kasvatuse tunnid lasteaedades ja koolides huvitavamad, kaasavamad ja tulemuslikumad,“ lausus Lusmägi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles