Jüri Lebedev: Haiseb või ei?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Biometaaniks peaks töödeldama seegi paks, mis tekib Mõrra reoveepuhastusjaamas.
Biometaaniks peaks töödeldama seegi paks, mis tekib Mõrra reoveepuhastusjaamas. Foto: Urmas Luik

Olen alati toetanud ette­võtlust ja uue tehnoloogia kasutamist, kuid tundub, et Pärnusse rajataval OÜ Paikre biometaanitehasel on paha hais juures veel enne kopa maasse löömist. Kuidas muidu seletada koalitsiooni, samuti opositsioonikaaslaste Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) vastuseisu eelnõule majanduskomisjonis, millega raele antaks ülesanne tellida enne tehase ehitamist uuring keskkonnamõju ja biometaani tootmise tehase rajamise ettevalmistustööde hindamiseks. Kummaline, kuid koalitsioon ei taha uuringutest kuuldagi, kinnitades, et Paikre tellib uuringu ise.

Reformierakonna fraktsioon volikogus ei taha sellega nõustuda. Miks, võib õigustatult küsida. Põhjusi leidub mitu.

Ettevõte, isegi kui tegemist on linnale kuuluvaga, huvitub eelkõige kasumist. Biometaanitehas on eeldatavalt kasumlik. Seega ei pruugi Paikre tellitav eeluuring olla objektiivne ega näidata kõiki ohte. Teisest küljest, kui ohud puuduvad, on mõistmatu, miks linn positiivse algatuse juures uuringut ise ei telli. Peaks ju omaniku ehk rae ja ettevõtja huvi seisnema läbipaistvuses.

Tagasi üles