Leetrid on jõudnud Pärnusse

Leetrid on väga nakkav haigus ning viiruse levikut saab piiritleda haigete varajase väljaselgitamisega, nende isoleerimise ja raviga.

FOTO: Shutterstock

Lõppeval nädalal nakatus leetritesse veel neli vaktsineerimata inimest. Kokku on sel aastal Eestis leetritesse haigestunud 25 inimest, neist Pärnus kaks. Terviseamet soovitab lapsevanematel veenduda nii oma laste kui enda vaktsineerituses.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Leetritesse haigestusid sel nädalal välisreisil nakatunud koolieelikust poiss, tööl välismaalastega kokku puutunud täiskasvanud naine ja eelmisel nädalal leetritesse haigestunud lapse ema koos kolmeaastase tütrega. 

Sel aastal on leetrid kõige enam levinud Tallinnas, kus kokku on registreeritud 17 juhtu. Harjumaal on nakatunud neli ja nii Pärnus kui Tartus kaks inimest. 25 haigestunust neli olid lapsed ja üks lapseootel naine.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna juhi Ester Öpiku sõnutsi näitab hüppeline leetritesse haigestumine seda, et maailma terviseorganisatsiooni seatud 95protsendilise vaktsineerituse lävendi täitmine on hädavajalik.

Tagasi üles