Häirivad pildid: kas Sindi paisust päästetud hunt võib olla leitud?

Talvel Sindi paisult päästetud hundi saatuse kohta pole praegu vettpidavaid andmeid.

FOTO: Mailiis Ollino

Mõni kuu tagasi Sindi paisust päästetud ja loodusesse tagasi lastud hunt on juba nädal aega kadunud olnud, soe kaelas olev GPS-seade pole samuti signaale edastanud. Looma saatuse kohta on tekkinud eri teooriaid, millele võidupüha hommikul lisandus veel üks: Aidu karjäärist leiti veekogu põhja uputatud loom, kes arvataksegi olevat kadunud hunt.

23. juuni, võidupüha hommikul saabus Eesti jahimeeste seltsile (EJS) teade kodanikult, et Ida-Virumaal Aidu karjääris on leitud vee all ketiga kivi külge aheldatud loom.

Algul tundus see loom teatajale koerana, aga siis meenus talle kaelustatud hundi signaali kadumine. Silmaga ei olnud võimalik täpselt eristada ega aru saada, kellega tegu. Kuna looma leidjale oli teada, et EJS kogub aktiivselt infot signaali kaotanud hundi kohta, siis informeeris kodanik seltsi.

EJS otsustas teadet kontrollida ning peagi saadeti välja Lääne- ja Ida-Virumaa jahindusekspertide rühm. Tund aega hiljem oli koht leitud. Seltsi esindajad tuvastasid välisel vaatlusel, et jutt looma veesolekust on tõene. “Aidu karjääris vee all oli näha looma kuju, mis hõljus vees pea allapoole ja saba ülespoole. Välisel vaatlusel ei olnud võimalik kindlaks teha, kas tegu on koera või hundiga,” teatati EJSi veebilehel.

Kuna tegemist võis olla seaduserikkumise paiga ja asitõenditega, siis otsustati kohapeal edasi mitte tegutseda. “Pidasime õigeks, et asjaga tegelevad edasi pädevad ametiasutused ja isikud,” teatas EJS. “Kellega või millega tegemist ka pole, peab EJS sellist tegu eriliselt julmaks ja loodab, et ametiasutused teevad kindlaks, kes ja mis põhjustel sellise teoga hakkama sai. Me mõistame sellise teo hukka ja loodame, et süüdlased saavad karistuse.”

Uputatud loom

FOTO: Erakogu

Uputatud loom

FOTO: Erakogu

Tagasi üles