Talviku jahtis Saksamaal EMi punkte

Jörgen-Matthias Talviku.
Jörgen-Matthias Talviku. Foto: MX Mania

Pärnu motoklubi võidusõitja Jörgen-Matthias Talviku sai Saksamaal Teutchenthali krossirajal EMX 125 klassi Euroopa meistrivõistluste viiendal etapil viienda koha.

Kvalifikatsioonis kuuenda aja välja sõitnud Talviku tegi esimeses sõidus hea stardi ja hoidis esimeste kurvide järel viiendat kohta. Paraku langetas saatuslik sõiduviga noore pärnaka 15. positsioonile. Visa võitlejahingega motomees hakkas eessõitjaid ükshaaval kinni püüdma ja suutis sõidu lõpuks kerkida kaheksandale kohale. Teine eestlane Meico Vettik sai 12. koha punktid. Avasõidu võitis EM-sarja liider Mattia Guadagnini Itaaliast, kannul prantslane Tom Guyon ja Šveitsi krossiäss Mike Gwerder.

Teiseski sõidus õnnestus Talvikul start suurepäraselt ja avakurvi järel oli ta kolmandas. Veidi hiljem langes ta neljandale kohale ja hoidis seda positsiooni enamiku sõidust. Neli ringi enne sõidu lõppu tõusis Talviku kolmandaks, kuid siis möödus temast Gwerder ja meie mees tuiskas finišisse neljandana. Vettikule kuulus 11. koht. Sõidu võitis Guyon ja teise koha sai sakslane Simon Laengenfelder.

Kaks etappi enne EM-sarja lõppu on liider Guadagnini 218 punktiga. Talviku asub 147 silmaga edetabeli neljandal real.