Liiv ja päike ei ole mobiiltelefoni sõbrad

Ranna­liival mobiili sõrmitsedes jälgige hoolikalt, et liivaterad ei ­satuks laadimis- ega kõrvaklapi­aukudesse. FOTO: Erakogu

Mõni meist ­tunneb, et ilma telefonita pole tänapäeval võimalik elada – mitte minutitki. Nii istuvadki paljud isegi rannaliival päevitades, telefon näpus, ja suplema minnes poetatakse see rätiservale puhkama. See pole aga nutiseadmele ­sugugi hea, sest liiga võivad teha nii liivaterad kui ka päikesekuumus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tele2 klienditeenindusdirektor ­Sirli Seliov nendib, et liiva ja vee põhjustatud nutiseadmete kahjustused on üsna levinud ja rannahooajal kasvab nende arv hüppeliselt. Kui tootja on lubanud, et telefonil on tolmu- ja veekaitse, on liival küll keerulisem seadme sisemusse pääseda, aga mõni auk on ikka avatud.

Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder räägib, et enamik telefone on tänapäeval juba IP-sertifikaadiga, mis tähendabki, et nad on vee- ja tolmukindlad ning liiv ei tohiks telefonile probleeme tekitada. Siiski võivad liivaterad sattuda telefoni laadimis- või kõrvaklapipessa ja kui siis kasutaja surub jõuga pesadesse kõrvaklappe või laadimisjuhet, on liiv pesas takistuseks ees ja võidakse midagi mehaaniliselt ära lõhkuda.

26.06.2019 28.06.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto