Liiv ja päike ei ole mobiiltelefoni sõbrad

Ranna­liival mobiili sõrmitsedes jälgige hoolikalt, et liivaterad ei ­satuks laadimis- ega kõrvaklapi­aukudesse.

FOTO: Erakogu

Mõni meist ­tunneb, et ilma telefonita pole tänapäeval võimalik elada – mitte minutitki. Nii istuvadki paljud isegi rannaliival päevitades, telefon näpus, ja suplema minnes poetatakse see rätiservale puhkama. See pole aga nutiseadmele ­sugugi hea, sest liiga võivad teha nii liivaterad kui ka päikesekuumus.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tele2 klienditeenindusdirektor ­Sirli Seliov nendib, et liiva ja vee põhjustatud nutiseadmete kahjustused on üsna levinud ja rannahooajal kasvab nende arv hüppeliselt. Kui tootja on lubanud, et telefonil on tolmu- ja veekaitse, on liival küll keerulisem seadme sisemusse pääseda, aga mõni auk on ikka avatud.

Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder räägib, et enamik telefone on tänapäeval juba IP-sertifikaadiga, mis tähendabki, et nad on vee- ja tolmukindlad ning liiv ei tohiks telefonile probleeme tekitada. Siiski võivad liivaterad sattuda telefoni laadimis- või kõrvaklapipessa ja kui siis kasutaja surub jõuga pesadesse kõrvaklappe või laadimisjuhet, on liiv pesas takistuseks ees ja võidakse midagi mehaaniliselt ära lõhkuda.

Tagasi üles