L, 10.06.2023

“Pärnu kunstisuvi” annab sõna nii naistele kui meestele

Facebook Twitter
Comments
“Pärnu kunstisuve” avamisel põhjustas elevust Sandra ­Jõgeva teos “Maailma valgus”, mis koosneb naisetorsodest, kummikinnastest ja sõnumi­tega sedelitest.
“Pärnu kunstisuve” avamisel põhjustas elevust Sandra ­Jõgeva teos “Maailma valgus”, mis koosneb naisetorsodest, kummikinnastest ja sõnumi­tega sedelitest. Foto: Alar Raudoja

"Oleme päris kaua mõelnud, et huvitav, millal tuleb Pärnusse näitus “Mees ja mees”. Ma arvan, et paljudel on see mõte peast läbi käinud muude sündmuste taustal," märgib Marian Kivila.

Nädalavahetusel linnagaleriis raekojas ja kunstnike majas avatud suurnäitus “Pärnu kunstisuvi” sai seekord inspiratsiooni uue kunsti muuseumi igasuvisest aktinäitusest “Mees ja naine”, mistõttu kannavad kaks äsja avatud väljapanekut intrigeerivaid pealkirju “Mees ja mees” ning “Naine ja naine”.

Kunstisuve tänavusteks kuraatoriteks kutsus linnagalerii Marian Kivila ja Jan Leo Grau, kes on Pärnu kunstieluga tihedalt seotud praegu püsiva pinnata Avangardi galerii eestvedajatena.

Kivila märkis, et kuigi nende kureeritud näituste pealkirjadest võib leida viiteid teisele traditsioonilisele Pärnu suvisele suurnäitusele “Mees ja naine”, ei ole nende eesmärk olnud uue kunsti muuseumi projekti laiendada, kritiseerida ega parodeerida.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles