Jahimeeste selts ja keskkonnaagentuur sattusid kadunud hundi tõttu sõnasõtta

Meelis Kalme
, Reporter
Copy
Hunt (foto on illustratiivne).
Hunt (foto on illustratiivne). Foto: Mailiis Ollino

4. juuli “Ringvaate” saates väitis keskkonnaagentuuri (KAUR) töötaja, et suure tõenäosusega on mõned kuud tagasi Sindi paisust päästetud ning seejärel kaelustatud hundi kadumises süüdi illegaalne küttimine, nentides, et hundi saatus ei ole lõpuni selge. Ametniku avalik esinemine tõi aga kaasa Eesti jahimeeste seltsi (EJS) ja keskkonnaagentuuri avaliku vaidluse.

EJS avaldas “Ringvaates” tehtud avaldusele vastuseks teate, milles heideti agentuurile ette ebakorrektset käitumist, sest jahimeeste katusorganisatsioon on alati ja resoluutselt astunud salaküttimise vastu. “Avalikust sektorist ehk meie kõigi taskust palka saava KAURi töötaja ei tohiks lahmida riigitelevisioonis tõestamata faktidega. Jahimehed on olnud riigile ustav partner Aafrika seakatkuga võitlemisel ja täidavad ühiskonna tellimust ulukite arvukuse reguleerimisel,” nentis seltsi president Margus Puust seltsi veebilehe vahendusel.

“Kui tehakse kindlaks, et hunt on illegaalselt kütitud ja süüdi on konkreetne isik, näiteks jahimees, siis karistame täie rangusega. Selline umbropsu lahmimine ja süüdistamine aga heidab varju nii keskkonnaagentuurile kui jahimeeste kogukonnale,” põhjendas president. Enda sõnutsi saab ta inimlikus mõttes Kübarsepa hingevalust aru, aga mingisugune takistusäng ei anna kellelegi, eriti riigitöötajale, õigust sel moel käituda.

Tagasi üles