Kaur Erik Kais käib vendade jälgedes

  • Pereliikmed on Kaurile igal juhul eeskujuks. “Muidugi sooviks Kristjani jälgedes MK-etapi võita, aga selleks tuleb ikka kõvasti tööd teha. Eestis on see väga raske, kui ei saa aasta läbi mängida,” arutles ta.
  • Kui noorsportlane parasjagu vollet ei toksi, meeldib talle aega sisustada korvpalliga. “Eks arvutit mängin ikka ka," muheles ta.
  • Uuest hooajast kuulub noormängija Eesti meistri Pärnu võrkpalliklubi rivistusse. Kutse ei tulnud üllatusena, sest juba eelmisel aastal oli juttu, et tuleb meeste sekka täiskohaga sukelduda.
Rasmus Meius ja Kaur Erik Kais (paremal). FOTO: Jure Zauneker

Hiljuti Pärnu Koidula gümnaasiumi kümnenda klassi lõpetanud 16aastane Kaur Erik Kais ootas kooli lõppu väga, et saaks viimaks jalad liivaseks teha ja armastatud pallimängule – rannavollele – keskenduda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Treenin põhimõtteliselt iga päev, mõni vaba päev tuleb sekka,” kinnitas Pärnu spordikooli pallur.

Ühes Rasmus Meiusega on tänavu võisteldud kolmel suurturniiril. Hooaeg algas esikohaga Sloveenias Kesk-Euroopa rannavõrkpalli U18 tsooniturniiril. Järgnes tähtsaim, U18 EM Austrias, kus saadi seitsmes koht. Eelmisel nädalavahetusel riputati Venemaal Kaasanis Eesti paarile Ida-Euroopa U18 meistrivõistlustel kaela hõbemedalid.

“Sloveenias tuli kõik perfektselt välja. Olime kolm nädalat treeninud, tunne oli väga hea, vältisime vigu ja võtsime maksimumi,” jutustas pärnakas. “Venemaa võistluse tase oli neist kõige nõrgem, seal oli vaid kuus paari, kuid kohal oli Euroopa kolmas, Venemaa paar.”

Mõistagi oli kõige kõrgem tase EMil, kus tiitlit ihkas 32 duot. Veerandfinaalis tuli Kaisile-Meiusele vastu Saksa paar, kellele jäädi 0:2 alla (12:21, 19:21).

Tagasi üles
Back