T, 5.12.2023

Toomas Alatalu: Putin kirjutab nüüd ka naabritele ajalugu (1)

Toomas Alatalu
, politoloog
Copy
Venemaa president Vladimir Putin.
Venemaa president Vladimir Putin. Foto: Giuseppe Ciccia

Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee (ENPA) pidas võimalikuks Venemaa delegatsioon oma rüppe tagasi võtta, ehkki too oli sealt eemaldatud Ukrainale kallalemineku pärast. Liiatigi on Vene väed endiselt Krimmis ja Ida-Ukrainas.

Ukrainlaste reageering ENPA otsusele oli ootuspärane ja pani ebamugavasse olukorda Euroopa ladviku, kellele kahekordne agressor Putin oli taas parketikõlblikuks muutunud hoolimata sellest, et ta polnud muutnud oma poliitikat riikide suhtes, kellele sõjaliselt kallale läks.

Mõlemad sõjad on ju sõna otseses mõttes lõpetamata. Paraku on sõdimine vaid pool oskust – tuleb osata ka sõda lõpetada. Nüüd sai aga taas selgeks, et Putinil tegelikult puudub ettekujutus, kuidas lõõmavad konfliktikolded kustutada.

Nagu teada, panustas Lääne ladvik Ukrainas lahenduse leidmisel sealse­tele presidendivalimistele (21. aprill). Tegelikult saadi kohe hea ajend otsustamine edasi lükata, sest kuulutati välja ka parlamendivalimised, mis toimuvad 21. juulil. Algul näiliselt samuti uut presidenti oodanud Putin on tänini vältinud suhtlemist Ukraina uue presidendi Zelenskõiga, samal ajal ­teda ­ikka ja jälle oma remarkidega alandades.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles