Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Reena Pärnat võistles Tokyo olümpiamängude proovivõistlusel

Reena Pärnat FOTO: Erakogu

Vibulaskja Reena Pärnat võistles läinud nädalavahetusel Jaapanis Tokyo olümpiamängude proovivõistlusel.

Kvalifikatsioonis sai pärnulanna 627 (315+312) silmaga 63 naise konkurentsis 39. asetuse.

Pärnati vastane 1/32-finaalis oli eelringis 26. asetuse välja teeninud britt Sarah Bettles. Pärnat kaotas duelli 1:7 ja lõpetas võistluse 33. kohaga.

"Laskmise osas pole mul midagi hiilgavat ette näidata, pidin seekord piirduma esimese duelliga, kuid tulek on end õppetundide poolest igati ära tasunud," teatab Pärnat oma Facebooki lehel.

Parimaks võimaluseks olümpiapilet lunastada peab Pärnat järgmise aasta Euroopa meistrivõistlusi või sellele järgnevat Berliini MK-etappi.

Tokyos olümpiamängude proovivõistlusega lõppes Pärnati tänavune rahvusvaheline hooaeg ja paariks nädalaks tuleb ta puhkama ja treenima kodulinna. Nüüd vaatab ta, kas võistleb kodumaal, Šveitsis, kus resideerib tema treener Siret Luik, või Itaalias, kus ta viimasel ajal elab ja treenib.

Tokyos võistles teinegi eestlane, mulk Laura Nurmsalu. Kvalifikatsioonis saavutas ta 650 (326+324) silmaga 23. koha, kuid temagi võistlus lõppes esimeses ringis.

Olümpiamängudel ja niisiis selle proovivõistluselgi kestab vibulaskmise turniir tunduvalt kauem kui tavaliselt. Kui muidu lasevad kõik sportlased enne medalilaskmisi staadionil duelle korraga ühel tulejoonel, laseb olümpiamängudel iga paar publiku silme all eraldi. Nii selguvad eelmisel neljapäeval alanud Tokyo võistluselgi võitjad selle nädala neljapäeval.

Vibulaskjad võistlevad välishooajal 70 meetrilt. Kvalifikatsioonis lasevad sportlased kuue noolega kuus seeriat ja pärast väikest pausi niisama palju. Duellides võisteldakse kuue punktini: kolme noolega lastava seeria võit annab kaks punkti ja viik ühe.

Tagasi üles
Back