Galerii: Kristjan Järvi täitis kontserdimaja saali unustamatu energiaga
Pärnu muusikafestivali teine päev

Pärnu muusikafestivali teise päeva lõpetas Kristjan Järvi juhatatud öökontsert “Kirgastunud öö”, mis oli igati oma nime vääriline: kellelgi ei vajunud silmad kinni ja muusikud täitsid saali võimsa energiaga.

Kristjan Järvi suutis kohe algul publikuga sooja kontakti luua, kui selgus, et üks lavale saabunud muusikuist oli jäänud tooli ja noodipuldita. Sellal, kui nõutult püsti seisja naaber lava taha probleemist teada andma jooksis ja publik talle heatujuliselt kaasa elas, täitis Järvi aega publikule ettekandmisele tuleva muusika lahtiseletamisega.

Kui puuduolev komplekt kohale jõudis, tunnustas ta lavamehe kiiret reaktsiooni ja nentis, et peab talle joogi välja tegema.

“Kirgastunud öö” kulges algusest lõpuni pausideta, kuigi Järvi oli kasutanud seal eri heliloojate teoseid. Nende hulgas oli Erkki-Sven Tüüri ja Mingo Rajandi “In Memoriam” uue versiooni esiettekanne, aga ka Kristjan Järvi enda “New York Songs”, Gene Pritskeri “Estonian Connections” ja Gia Kantšeli “Valse Boston”.

Nii nagu Järvi lubas, oli see justkui unustamatu rännak öösse, kus kuulajani saadetakse emotsioonidest ja füüsilistest aistingutest pakatavad helilained.

Publik reageeris tormilise aplausiga ja püsti seistes.

Öökontserdist tegi otseülekande ka Klassikaraadio ja seda saab järelkuulata SIIT

Tagasi üles