Port Arturi meeskond purjetas pjedestaalile

Joel Kukk
Karel Maide meeskond jahil Port Artur seilas Muhu väina regati kolmandal etapil teise auhinna vääriliselt. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

62. Muhu väina regati kolmandal etapil Kuivastu–Roomassaare pani ilmataat merekarude närvid proovile, kui paar tundi pärast starti tuulekraanid kinni keeras. Alles õhtu eel hakkas õhk sedavõrd liikuma, et kiiremad paadid päikeseloojangu ajaks sihtsadamasse jõudsid.

Pärnakatele oli eile edukaim ESTLYS I grupp, kus jahil Port Artur purjetav Kaarel Maide meeskond teenis saarlaste Katarina Jee järel teise auhinna. Kolmanda koha saavutas Tallinna kalevlase Jaan Tiidemanni Mia. Alo Murutari Adventure sai 20. koha ja Andres Tamme Linda oli 23.

ESTLYS II grupis nautis võidurõõmu tallinlanna Anne-Mari Luige Piloilleri 3, teise pjedestaalikoha hõivas Saaremaa kapteni Guido Grassi Pinta, kus roolimehe rolli täidab Pärnu jahtklubi auliige Mati Hool, ja kolmas oli soomlase Markku Auvise meeskond jahil Donna. Regati edetabelis teist kohta hoidev Kristjan Rähni Brigitta lõpetas etapi kuuendana, Tanel Kursi Põhjatäht oli 11., Harri Murdi Temper 13., Marit Murdi Sly 14., Ülar Jänese Noralii 15., Kristofer Ennoki Ex-Lady 20. ja Priit Jürioja Windwalker 23.

ESTLYS III grupi arvestuses olid kolm kiiremat Haapsalu kapteni Tarmo Polli Black Bird, kalevlanna Maarja Kase Far-O-Zon ja saarlase Rando Salu Lote. Pärnu parimana sai Janno Simmi La Folie viienda koha, Mart Sameli Kherpi lõpetas võistluse 15. kohal ja Valdar Tamme Allegro oli 23.

ORC II grupis võitis etapi Aleksander Karboinovi Adele jahtklubist Baltsail, teise auhinna vääriliselt seilas kalevlase Kristen Pugi Evelyn III ja kolmanda koha saavutas tallinlase Margus Žuravljovi Amserv Toyota Sailing Team. Kolme etapi järel liidrikohta hoidev Aivar Tuulbergi Katariina II pidi Roomassaares leppima neljanda kohaga, Alari Akermanni juhitav Sugar oli kuues.

Kõige suuremate jahtlaevade ORC I grupis pani oma paremuse maksma Koit Pautsi Matilda Haapsalust, võitjale järgnes Hiiumaa jahtklubi Dago purjekas Postimees Sailing Team kapten Sven Nuutmanni juhtimisel ja kolmanda koha saavutas Eero Panga Credit 24 Reval Cafe Kalevi jahtklubist. Pärnu meeskondadest oli Mati Sepa Tuule seitsmes ja Rain Liiberi Take Off üheksas.

Täna jätkub 62. Muhu väina regatt purjetamisega ümber Abruka, homme pärastlõunal jõuavad Roomassaarest startinud jahid Pärnusse.