Merekarusid kollitas taas tuulevaikus

Joel Kukk
Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II on viie etapi järel ORC II klassis Muhu väina regati liider. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Eile hommikul Roomassaarest Pärnusse startinud 62. Muhu väina regati laevastiku kiiremad paadid finišeerisid suvepealinnas veidi enne päikeseloojangut, kõige laisema käiguga tillukesed purjekad jõudsid sihtkohta neli tundi pärast südaööd.

“Nagu sel aastal juba tavaks on saanud, pani tuulevaikus meie närvid mitmeks tunniks karmilt proovile,” kommenteeris 20. korda Muhu väina regatil seilav jahi Adventure kapten Alo Murutar eilset võistluspäeva. “Oli karta, et me enne päikesetõusu merelt ei pääse, aga õnneks saime distantsi viimases faasis Kihnu lõunapoist kuni finišini Pärnu muulide juures kihutada priske loodetuue toel. Oli raske, aga põnev sõit.“

ORC I grupis noppis ülekaaluka etapivõidu idanaabrite jaht Aurora Borealis Leonid Tkachiga roolis. Teisena sildus Pärnu jahtklubis lätlase Kristaps Remessi Spirit ja kolmas oli Sven Nuutmanni Postimees Sailing Team Hiiumaa klubist Dago. Mati Sepa Tuule sai seitsmenda ja Rain Liiberi Take Off kaheksanda koha.

ORC II grupis pani oma paremuse maksma saarlase Kristen Pugi Evelyn III, teise auhinna teenis Viljar Sepa Jazz Kalevi klubist ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas Baltsaili klubi kapteni Aleksander Karboinovi Adele. Alari Akermanni meeskond jahil Sugar lõpetas etapi kuuendana ja Aivar Tuulbergi Katariina II sai seitsmenda koha punktid.

ESTLYS I grupi konkurentsis nautis võidurõõmu kalevlase Hando Sutteri tiim jahil Berta, järgnesid lõunanaabri Andris Zirdzinsi Gabriel ja Ain Pomerantsi Merion X Tallinnast. Pärnu parimana sai Port Artur Karel Maide juhtimisel kuuenda koha, lätlaste Extra Brut Erki Meltsaga roolis oli seitsmes, Andres Tamme Linda sai 12. ja Alo Murutari Adventure 16. koha.

ESTLYS II grupis noppis 18 tundi kestnud võistupurjetamisel etapivõidu Saaremaa merispordiseltsi jahi Pinta meeskond, roolis pärnakas Mati Hool. Teiseks tuli Kalevlase Peeter Sinivälja Deja Vu ja kolmanda koha sai saarlaste Elli Margus Hieti juhtimisel.

Tanel Kursi Põhjatäht oli Pärnu parimana kuues ja Sly naiskond eesotsas Marit Murdiga seilas üheksanda koha vääriliselt. Harri Murdi Temper oli 12., Priit Jürioja Windwalker 13., Kristjan Rähni Brigitta 17., Ülar Jänese Nora Lii 20. ja Kristofer Ennoki Ex-Lady 22.

ESTLYS III grupi arvestuses olid kolm paremat Rene Safini Mary Lou Kalevi klubist, Annika Malva Kaija Noblessneri klubist ja Rando Salu Lote Saaremaalt.

Janno Simmi La Folie jõudis kodusadamasse 12., Valdar Tamme Allegro 19. ja Maret Sameli Kherpi 20. kohal.

Täna võistlevad merekarud lahel lühirajasõitudes ja homme ennelõunal pannakse 62. Muhu väina regatile punkt paar-kolm tundi kestva Pärnu ringiga.