Pereabikeskuses küpsetati viimased piparkoogid

"Piparkoogiralli" Pärnu pereabikeskuses.

FOTO: Erakogu

Eile jõudis SEB Heategevusfondi “Piparkoogiralli” viimaseid nädalaid tegutsevasse Pärnu pereabikeskusesse, kus vabatahtlikud täiskasvanud koos turvakodus viibivate lastega küpsetasid piparkooke.

"Piparkoogiralli" Pärnu pereabikeskuses.

FOTO: Erakogu

"Piparkoogiralli" Pärnu pereabikeskuses.

FOTO: Erakogu

MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi ütlust mööda on see “Piparkoogiralli” fondi viimane ühisettevõtmine pereabikeskuse partnerina, sest 31. detsembril see asutus likvideeritakse.

“Siin ja praegu on maja piparkoogilõhnaline ning koostegemistest on hästi soe ja jõululine tunne,” rääkis Lumi. “Selle kõige kõrval, kui vaid kaks nädalat on aasta lõpuni aega ja puudub uus turvakodu teenuse osutaja, muretseb minu süda Pärnu laste hoolekande teenuste kvaliteedi ja käigus hoidmise pärast. Kas pereabikeskuse likvideerimine võib kaasa tuua pöördumatuid tagajärgi?”

Pärnus olid pereabikeskuse lastele seltsiks SEB Heategevusfondi toetuseks loodud Klubi vabatahtlikud, kes tegid meeleolukal “Piparkoogirallil” koos lastega põlled jahuseks, suu magusaks, maja piparkoogilõhnaliseks ja laste meeled rõõmsaks.

“Piparkoogiralli” raames tegid lapsed klaasikunstnik Mari-Liis Makuse juhendamisel kauneid kunstiteoseid: kaelaehteid ja muud kingipakki sobivat.

“Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest ning aitab toetada laste arengut ja toimetulekut tulevases elus,” selgitas Lumi.

Heategevusfondi tegevjuhi jutu järgi tehakse koos kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest, ja seda mitte vaid heategevuse “kõrghooajal” jõulukuul, vaid läbi aasta.

SEB Heategevusfondi eestvedamisel käivad vabatahtlikud täiskasvanud juba viiendat aastat külas laste turvakodudes üle Eesti, et üheskoos jõuluajal piparkooke küpsetada. “Piparkoogiralli” ringsõidul on tänavu küpsetatud piparkooke Harjumaal ja Tallinna mitmes laste turvakodus, Ida-Virumaal ja Pärnus.
 

Tagasi üles