Bluus sündis jahtklubis kohapeal

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kallau tutvustab eriskummalist plekk-kitarri, mis on leiutatud peaaegu 100 aastat tagasi.
Kallau tutvustab eriskummalist plekk-kitarri, mis on leiutatud peaaegu 100 aastat tagasi. Foto: Lilli Tölp

Nädala selgroog sai murtud jahtklubis, kuhu Pärnu bluusipäevadele olid kokku tulnud vägevad bluusiviljelejad Eestist, Soomest ja Lätist.

Teemapäevade peakorraldaja Üllar Kallau on tuntud eelkõige kujurina, kuid bluusi on ta viljelnud juba väiksest saati. Ta mäletab, kuidas sai rütme mängitud vabadel lavadel ja nõnda tekkiski bluusipäevade idee.

Bluusimeeste sõpruskond on Pärnus olemas ja ulatub lausa riigipiiridest välja. Tänavu võõrustab suvepealinn bluusimängijaid nii Soomest kui Lätsist. Varem on pilt olnud isegi kirjum. Nimelt Pärnu bluusipäevadele on tulnud esinejaid Brasiiliast, USAst, Inglismaalt ja Austraaliast.

Kallau tutvustas meile eriskummalist plekk-kitarri, millega mängimiseks on tarvilik plekist slaid. 1930ndatel leiutatud pilli tutvustab Soome tuntud bluusimuusik Ismo Haavisto kuulajatelegi. Festivalil on esindatud muudki eksootilised pillid, näiteks Eesti muusik Randal Randoja kasutab sigarikarbist tehtud kitarri ja õlikanistrist kõlakasti.

Tagasi üles