Tapamaja galerii tagahoov avaneb nagu Lihula ajalooraamat

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
“Kui perenaine on kohal, on uks lahti,” ütles Lihula peatänava äärse Tapamaja galerii omanik Piia Saak.
“Kui perenaine on kohal, on uks lahti,” ütles Lihula peatänava äärse Tapamaja galerii omanik Piia Saak. Foto: Mailiis Ollino

Lihulas peatänavat pidi mõisa poole astuja jääb hämmastunult seisma, kui leiab ennast Tapamaja galerii eest. Võõras ei tarvitse teada, et nimi vastab sisule, sest sõjaeelse Eesti ajal oli siin Tõnis Oosemi liha- ja vorstikauplus ning tänavat ääristavas paekivimajas elas lihunik perega.

Tosin aastat tagasi ostis sajandeid vana maja ja selletaguse hoonestatud krundi Kaido Saak, kes hiljuti valiti EELK Lääne pastoriks. Kodus ei julgenud ta naisele, Lihula muusika- ja kunstikooli direktorile Piia Saagile esialgu tunnistada, millise tehingu ta tegi. Aga üle-eelmisel suvel avas Piia Saak kunagises elu- ja karnihoones galerii ning selle taga autentsel kujul säilinud munakivisillutise ja abihoonetega sise- ja majandusõu on kujundatud loomeinimese käega. MTÜ Lihula Meistriaed põhitegevusena ongi märgitud kunstiloome.

“Kui perenaine on kohal, siis on uks lahti,” selline on kolmandat suve tegutseva Tapamaja galerii tööpõhimõte.

Tagasi üles