E-kirja saates võib kogemata andmekaitse reegleid rikkuda

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Kui e-kirja koostades andmekaitsele mitte tähelepanu pöörata, võivad näiteks vea tõttu meiliaadressi real kõrvalised isikud teada saada info, mis ei ole neile mõeldud.
Kui e-kirja koostades andmekaitsele mitte tähelepanu pöörata, võivad näiteks vea tõttu meiliaadressi real kõrvalised isikud teada saada info, mis ei ole neile mõeldud. Foto: Caro/Sorge

E-kirja saata on nüüdisajal nii lihtne ja tavapärane, et selle koostamisele ei pöörata tihtipeale suuremat tähelepanu. Andmekaitse inspektsioon (AKI) aga rõhutab, et elektronkirja koostades tasub mõnda pisiasja siiski jälgida. Muidu võib kirja saatja teadmatusest rikkuda andmekaitse eeskirju.

AKI avalike suhete nõunik Signe Heiberg selgitas, et üks niisuguseid detaile on kõikide adressaatide avaldamine meili koopiareal. Nimelt on eraisikute e-posti aadress samasugune isikukanne nagu koduaadress: kui pärismaailmas ei ole hea tava levitada kellegi aadressi tema nõusolekuta, tuleb digimaailmas olla sellega veel ettevaatlikum, sest seda ei tohiks inimese nõusolekuta avaldada ega jagada.

Iga e-kiri võib jõuda nendeni, kellele see ei ole läkitatud. Seda ennekõike siis, kui eksitakse meiliaadressi kirjutamisel. Sellepärast tulekski eraisikute e-posti aadressi kasutamisel arvestada isikuandmete töötlemise reegli­tega ja eelistada meetmeid, mis tagavad privaatsuse.

Tagasi üles