Sisukord
Elu
Postimees

Kai Esna: Edu sõltub kokkusattumustest, õnnest ja tööst

9 min lugemist
Kai Esna on väga töökas ja tegus naine, mistõttu ei jää tal töö tõttu iseäranis palju vaba aega. Küll leiab ta aega perele. Nagu ta ise mainis, peab ta peret üheks oma elu suurimaks saavutuseks. “Hoiame üksteist väga,” lausus ta. FOTO: Lilli Tölp

Pärnu võimlemis­klubi Rüht asutaja ja treener ning Koidula gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Kai Esna tähistas sel suvel 60 aasta juubelit. Võimlemissusse ta ei kavatse aga nurka visata, kuna treeneriamet inspireerib teda endiselt ning võimaldab Pärnu linna noori harida ja sel alal konkurentsis hoida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuidas ja millal võimlemiseni jõudsite?

Olen Tartust pärit ja ema viis mind lapsena Vanemuisesse balletitundi. Mõne aasta harjutasin priimabaleriin Alla Udovenko (praegu Lilleorg, toim) käe all ja siis läksin edasi võimlemistrenni. Mu ema oli varem samuti võimleja ja ma olen väga tänulik, et ta mindki sinna trenni viis. Nüüdseks olen olnud võimlemisega seotud üle 50 aasta.

Tundsite kohe, et võimlemine on teie ala?

Jah, sest meil oli väga tore tüdrukute seltskond ja suurepärane treener Maire Kamarik. Õppisin kogu oma Tartu perioodi ühe treeneri käe all ja tema kasvandik on ka Janika Mölder, kes alustas siis, kui mina lõpetasin.

Kas treeningute kõrvalt alustasite kohe võistlemisega?

See kõik läks loomulikku rada ­pidi. Sel ajal oli tegemist rütmilise võimlemisega, nüüd on nimetused muutunud. Rühm- ja iluvõimlemine on praegu eri spordialad, kuigi võhikule tundub see kõik üks ja seesama. Praegu loetakse iluvõimlemise meistreid alade kaupa eraldi, varem said Eesti meistriks aga kõikide alade üldvõitjad.

26.07.2019 30.07.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto