Pärnu sõudestaadionil selgusid maakonna parimad ja mälestati Seilerit

Pärnumaa meistrivõistluste meeste ühepaadi esikolmik: kalevlane Ander Koppel (vasakul), viljandlane Kermo Randmäe ja Pärnus sündinud, aga Tallinnas sõudjaid juhendav Aleksei Lipintsov.

FOTO: Pärnu sõudeklubi

Läinud nädalavahetusel toimusid Pärnu sõudestaadionil maakonna meistrivõistlused ja meenutati veteväljal jõudu katsudes kunagist suvepealinna spordijuhti Erich Wilhelm Seilerit.

Pärnu sõudeklubi korraldatud kahepäevasest võistlusest kujunes üle-eestiline mõõduvõtt. Võistlused olid küll lahtised, ent maakonna meistrimedalitele võistlesid vaid Pärnu klubide liikmed.

Maakonna esivõistlustel jagati 19 medalikomplekti. Vastavalt vanusele varieerus distants: D-klassile 500, C-vanuserühmale (13–14aastased) 1000 ning ülejäänutele 2000 meetrit.

Maakonna meistrivõistluste pärnumaalastest medalistid:

Meeste paarisaeru kahepaat: 1. Margus Kodasma – Martin Rahuoja (Pärnu sõudeklubi), 3. Kermo Randmäe (Viljandi sõudeklubi) – Ander Koppel (Pärnu Kalevi sõudekeskus)
Naiste ühepaat: 1. Liisu Mitt (Pärnu SK)
Poiste A-klassi paarisaeru kahepaat: 3. Jako Martin Merimaa – Rasmus Jõesaar (Pärnu SK)
Tüdrukute A-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Annabel Aron – Kelli Järvoja (Pärnu SK), 2. Kadri Vilbaste – Heike Lehiste, 3. Jane-Riin Nõmmsalu – Irena Budanova (mõlemad paarid Kalevist)
Tüdrukute B-klassi ühepaat: 1. Jane-Riin Nõmmsalu, 3. Isabel Padul (mõlemad Kalevist)
Poiste C-klassi ühepaat: 1. Robin Hunt, 3. Sebastian Orav (mõlemad Pärnu SKst)
Tüdrukute C-klassi ühepaat: 2. Kadi-Leen Peedimaa (Kalev)
Poiste D-klassi ühepaat: 1. Marcus Viks (Pärnu SK), 2. Sergei Lukashenko (Kalev)
Tüdrukute D-klassi ühepaat: 1. Bärbel Rõõm, 2. Lisette Mänd (mõlemad Pärnu SKst)

Pühapäeval toimus esivõistlusega samal ajal paljukordse Eesti meistri ja sõudetreeneri Seileri mälestusvõistlus, mis meenutas meie seast lahkunud meest kui sõjajärgse suvepealinna sõudespordi taastamise üht võtmeisikutest.

Pärnumaalaste tulemusi Seileri mälestusvõistlusel:

Meeste roolijata kahepaat: 1. Margus Kodasma – Martin Rahuoja, 3. Jako Martin Merimaa – Rasmus Jõesaar (kõik neli Pärnu SKst)
Meeste ühepaat: 2. Ander Koppel (Kalev)
Naiste paarisaeru kahepaat: 1. Liisu Mitt (Pärnu SK) – Kärolyn Mäesaar (Viljandi), 3. Katri Aron – Maarja Lühiste (Pärnu SK)
Noormeeste A-klassi ühepaat: 3. Mark Kiradi (Pärnu SK)
Neidude A-klassi ühepaat: 3. Irena Budanova (Kalev)
Poiste B-klassi paarisaeru kahepaat: 2. Romeo Pärgma – Roobert Harjus
Tüdrukute B-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Laura Kallas – Isabel Padul (Kalev), 3. Grit Lelle – Kreete Keersalu (Pärnu SK)
Tüdrukute C-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Berit Alttoa – Kadi-Leen Peedimaa (Kalev), 3. Eliise Tart – Bärbel Rõõm (Pärnu SK)
Poiste C-klassi paarisaeru kahepaat: 1. Robin Hunt – Kert Allik, 2. Sebastian Orav – Marcus Viks (mõlemad paarid Pärnu SKst)

Tagasi üles