R, 24.03.2023

Pärnus varastati taas kaks jalgratast

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Pärnus varastati taas kaks jalgratast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalgrattad.
Jalgrattad. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Politsei teatel on jalgrattavargused Pärnumaal muutunud juulis pea igapäevaseks, täna andsid võimuesindajad taas teada kahe kondimootoriga sõiduriista ärandamisest.

Esmaspäeval sai politsei teate, et Pärnus Ranna puiesteel varastati lukustatud jalgratas Ultra Sport. Sellega tekitati varalist kahju 1000 eurot.

Eile alustati kriminaalmenetlust aga selle suhtes, et nädalavahetusel varastati Pärnus Kitse tänaval rattaluku läbilõikamise teel jalgratas Scott. Omanik hindas kahjuks 450 eurot.

“Viimase nädala jooksul on Pärnu linnas varastatud kümmekond jalgratast, osa neist on olnud lukustatud, osa mitte. Vargad on tegutsenud kohtades, kus nad tegutsemisega kahtlust ei ärata. Ratta varastamine võib võtta vaid mõne sekundi,” rääkis Pärnu jaoskonna juht Üllar Kütt.

Küti sõnade kohaselt on politsei varguste suhtes algatanud menetlused ja teeb praegu aktiivselt tööd selle nimel, et pikanäpumees või -mehed kiiresti tabada. “Mitu neist vargustest on jäänud linnakaamera vaatevälja, samuti on meile laekunud infot võimalike varguse toime pannud isikute kohta. Praegu kontrollime seda teavet,” selgitas ta.

Politsei palub kõigil, kellel võib olla infot varguste kohta, anda sellest teada infotelefonil 612 3000 või aadressil laane.vihje@list.politsei.ee. Samuti palutakse ühendust võtta neil, kes näinud või näevad kahtlast liikumist ja tegutsemist jalgrattahoidlate või kodu läheduses.

Kui aga näete pealt vargust, tuleb sellest viivitamatult teada anda numbril 112.

Märksõnad
Tagasi üles