Pärnakad kihutasid Äksi krossirajal pjedestaalile

Pärnu poiss Theo Kolts pani Äksi krossil oma paremuse mõlemas sõidus maksma.
Pärnu poiss Theo Kolts pani Äksi krossil oma paremuse mõlemas sõidus maksma. Foto: Rauno Kais

Olerexi motokrossi Eesti noorte karikavõistluste viiendal etapil võistles Tartumaal Äksis 153 sportlast ja paremus selgus kaheksas arvestuses.

Kõige pisemate motomeeste, 50 ccm PW/Mini klassis pani oma paremuse taas maksma Vihuri klubi värvides kihutav pärnakas Theo Kolts, kes võitis kindlalt mõlemad sõidud Chris Ryan Kaljumäe (Redmoto Racing) ees. Kolmanda auhinna vääriliselt sõitis Pärnu motoklubi tulevikulootus Markus Rotmeister.

50 ccm B-klassis saavutas meie poiss Robin Arukase venelase Stefan Dorogini järel teise koha ja kolmanda poodiumiastme hõivas Artjom Zavarin (MX Master). Isade võistlusel osutus kiireimaks Siim Rotmeister Pärnu motoklubist, teiseks tuli Marko Saar (Roosna-Alliku MK) ja kolmas oli Hannes Hansmann (MX Racing).

Noorte karikasarja kuues etapp sõidetakse 11. augustil Raplamaal Kuimetsa rajal.