Nädalavahetusel 26. Pärnumaa omavalitsuste rannamängudel kasutasid audrulased koduväljakueelise ära, võidutsedes Häädemeeste ja Tõstamaa ees. Neljanda koha saavutas Lääneranna vald Kihnu ees.
Mereäärsed vallad võtsid mõõtu rannamängudel
Võistlustel osales ligemale 100 sportlast ehk igast omavalitsusest lõi mängudel kaasa umbes paarikümmend meest ja naist, kes võistlesid mälumängus, pendelteatejooksus, teatevõistluses, võrkpallis, kergejõustikus, sangpommi tõstmises, juhtkonna võistluses, sõudmises, köieveos, orienteerumises ja kettagolfis. Punkte jagati veel rannanaise ja -mehe valimisel ja taidluskava eest.
Rannamängude korraldaja Kaisa Kirikali sõnutsi kujunesid populaarsemateks aladeks kettagolf, võrkpall ja kergejõustiku aladest 500 ja 1000 meetri jooks.
“Discgolf kogub kõikjal Eestis üha populaarsust. Sel alal oleks võistlejaid kindlasti rohkemgi olnud, aga iga omavalitsus sai välja panna ainult ühe võistkonna. Võrkpallgi on väga populaarne: harrastajatele on hulk sarju, palju noori käib trennis ja rahvusmees- ja -naiskondki on oma tulemustega eeskujuks ja innustajaks,” arvas Kirikal. “500 ja 1000 meetri jooksumaa on paras igale tervisesportlasele – nendel distantsidel ei pea täiest jõust tormama ega ole need hirmuäratavalt pikad.”
Tulemused
Audru – 127 punkti
Häädemeeste – 102 punkti
Tõstamaa – 98 punkti
Lääneranna – 93 punkti
Kihnu – 84 punkti
Andmed: Pärnumaa spordiliit
Kirikal märkis, et kui eelregistreerimise järgi võis nii mõnegi ala puhul muretseda võistlejate nappuse pärast, panid paljud rannamängudel osalejad oma nime kirja vahetult enne ala toimumist.
“Kui algul võib-olla peljati, et tase on liiga kõva, siis kohapeal nähti, et kaasa löövad harrastussportlased, ja pandi oma nimi kirja. 500 ja 1000 meetri jooksurajal käisid lõpuks peaaegu kõik mängudel osalejad,” seletas Kirikal.
Rannamängude korraldaja arvates on 26. korda toimunud spordiüritus osalejate seas populaarne, sest muid samalaadseid omavalitsuste vahelisi mõõduvõtmisi Pärnumaal ei toimu.
“Pärnumaa suvemänge enam ei ole. On veel rohelise jõemaa mängud, millest võtavad osa ülejäänud vallad,” lausus Kirikal. “On ka üle-eestilised valdade mängud, kuid nendest nii meelsasti osa ei võeta kui oma piirkonnas toimuvatest võistlustest.”