Galerii: seeniorsportlased ristasid eakaaslastega mõõgad

Möödunud nädalavahetusel toimusid Lääne-Virumaal Vinnis 52. Eesti seeniorspordi ja spordiveteranide liidu spordimängud. Pärnumaa esindus asus 75 sportlasega kaitsma mullust üldvõitu.

Üldarvestuse paremusjärjestus selgus kergejõustiku ja viie edukama ala punktide liitmisel. Sel aastal oli mängude kavas kaheksa ala: mõõtu võeti kergejõustikus, võrkpallis, tänavakorvpallis, mälumängus, petangis, kettagolfis, ujumises ja orienteerumises. 

Esimeses võistlusgrupis tuli võitjaks Tallinna SVK 163 punktiga. Teise koha saavutas koduseinte toel 161 punktiga Lääne-Virumaa SVK. Kolmanda ja neljandana kogusid Tartu ja Pärnu esindus võrdselt 143 punkti, ent tartlased edestasid pärnakaid tänu sellele, et neil oli kõrgemaid kohti enam. Niisiis, Pärnumaale 4. koht.

Pärnakate delegatsiooni esindaja Urve Vesik kiitis debüteerinud ujujaid: kuldmedali võitsid Evelin Vainik üle 45aastaste ja Marve Õnnik üle 55aastaste sportlaste arvestuses.

Kullasadu tabas ka kergejõustiklasi: Erni Metsal noppis kaks kulda, Arvi Lensment ja Janne Ojala mõlemad ühe.

Hõbedane autasu riputati kaela üle 35aastastele naistele nii 3 x 3 süsteemis mängitud korvpalliturniiril kui võrkpallis. Kettagolfiski võideldi võistkondlikult välja auväärne teine koht, eraldi osutus meeste parimaks pärnakas Rain Siivert.

Pärnumaa orienteerujad võtsid kolmanda koha ja kilbarite laeks jäi neljas koht.

Seenioride spordimängude eesmärk on propageerida nii sporti kui tervislikku eluviisi ja pakkuda veteransportlastele võistlusvõimalusi.

Tagasi üles