Publiku soovil rändab Pärnumaa teedel taas Nipernaadi

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Copy
Värskeõhulavastus “Toomas Nipernaadi” etendub teist suve Linnamehe puhkekeskuses. Nimiosas astub üles Pääru Oja ja kaasa teevad näitlejad kõikjalt Eestist.
Värskeõhulavastus “Toomas Nipernaadi” etendub teist suve Linnamehe puhkekeskuses. Nimiosas astub üles Pääru Oja ja kaasa teevad näitlejad kõikjalt Eestist. Foto: Kevin Kohjus/Temufi

Pärnumaal idüllilise tiigi kaldal algavad tänasest taas romantilised suveõhtud, sest talust tallu ja südamest südamesse hakkab kulgema Toomas Nipernaadi tee läbi kauni Eesti, kuni meri külmub ja rammusad põllud kattuvad lumega.

Kokku tuleb taas koos Nipernaadiga tosin etendust Linnamehe puhkekeskuses, kuhu mahub ühel õhtul ligemale 300 vaatajat.

“Emotsioon, mida on maailmast vajaka – see on armastus,” tõdes noor lavastaja Peep Maasik. “Gailiti tegelased aga lausa pulbitsevad armastusest. Nad janunevad selle järele.”

Romantilise värskeõhulavastuse “Toomas Nipernaadi” nimiosa mängib Pääru Oja Eesti draamateatrist.

Katit mängiv Tallinna linnateatri näitleja Ursula Ratasepp pälvis tänavu kevadel Eesti teatriliidult nii koduteatri kui Nipernaadi-lavastuse rolli eest aasta parima naiskõrvalosatäitja auhinna.

Teistes osades astuvad üles näitlejad Eesti eri teatritest: Karolin Jürise, Kärt Tammjärv (Vanemuine), Kaili Viidas (Endla), Jaune Kimmel (Rakvere teater), Maarja Tammemägi, Jüri Vlassov, Tanel Ting (Kuressaare teater), Silver Kaljula (Temufi), Andri Arula, Jan-Erik Sarv (Temufi), Martin Aulis (Temufi) ja Tiina Laugus.

Maasik lõpetas tänavu kevadel Viljandi kultuuriakadeemia lavastaja eriala ning vaieldamatult ühele tähtsamale romaanile Eesti kultuuriloos on dramatiseeringu loonud pärnakas Ott Kilusk, muusika teinud Jaan Sööt ja instseneeringu kunstnik on Jaanus Laagriküll. Lavastuse korraldaja on MTÜ Temufi.

Tagasi üles