Õnnelik pääsemine: truupi kinni jäänud koer kaevati välja viimasel minutil

Päästjad püüdsid ebahariliku ülesande käigus rajada juurdepääsu maa alla kinni jäänud koerani. FOTO: Jaan Mokanu

Pärnumaal üleeile kaduma läinud koer leiti õnneliku juhuse tahtel võssa kasvanud ja setteid täis teetruubist. Koera abistamiseks kutsuti kohale päästeteenistus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnus Lemmetsa lähistel Sangamäe külas elavale perele jääb eilne päev igaveseks meelde. Mokanu peres on neli koera, kaks neist on äravahetamiseni sarnased vennad: kolmeaastased Lääne-Siberi laikad Sultan ja Akiles.

Kolmapäeva õhtul jooksis Sultan metsa ja tema otsingud ei kandnud vilja – koer ei naasnud õhtuks koju. Kunagi varem polnud pere ükski lemmik kadunuks jäänud.

Perepea Konstantin jätkas eile Akilesega tolle venna otsinguid. Korraga tundus mehele, et kuulis niutsumist. Sel hetkel oli ta närviliseks muutunud Akilesega hädasolijast 700–800 meetri kaugusel. Koera ei oleks sellisest kohast eales osatud otsida, kui ta poleks häält teinud.

Niutsumine kostis võssa kasvanud metsateest paarkümmend meetrit eemalt kuivenduskraavi nõukogudeaegsest truubist, mille läbimõõt on 80 sentimeetri kanti. Tunneli otsad olid võsastunud ja truubist kolmveerand oli settega täitunud. Võimalik, et koer oli kellegi jälge ajades sinna ühest otsast sisenenud ja teisest otsast välja enam ei mahtunud, aga tagasi ka ei pääsenud.

Tagasi üles
Back