Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Galerii: Pärnus olid Kalevi sõudmise esivõistlused

Eesti spordiseltsi Kalev lahtised meistrivõistlused tõid suvepealinna mõõtu võtma pea kõik sõudeklubid. Eeskätt nooremale generatsioonile mõeldud jõuproov on korraldajate hinnangul hea võimalus tihedas konkurentsis võidu sõita.

Pärnu Kalevi sõudekeskuse organiseeritud võistlus oli avatud nii noortele, täiskasvanutele kui veteranidele. Kui vanemad pingutasid 1000 meetris, siis D- ja C-klassi noortele (kuni 14aastased) oli distants poole lühem. Erisus puudutas

mix-

klassi paarisaeru kahepaategi, sest neile oli kavas veel lühem võistlus: 250 meetrit. Ühtekokku jagati välja 16 medalikomplekti.

Peakorraldaja, staažikas sõudetreener Matti Killing hindas võistluse kordaläinuks, pidades tugeva rivaliteediga väiksemat sõuderegatti igati sobivaks just noortele. „Sõidud olid tihedad ja nii mõneski otsustasid võitja kümnendiksekundid. Pakkusime võistlemisvõimalust päris algajatelegi. Veidi keeruliseks tegid korraldamise vahetult eelnenud Baltimaade meistrivõistlused, mistõttu lühendasime programmi kahelt päevalt üheni,“ rääkis Killing.

Korraldaja sõnutsi laabus mõõduvõtt viimasel ajal kihutavate kaatriomanike jõulisse haardesse võetud jõel probleemideta. „Sõudevõistluse korraldamine on alati paras proovikivi ja sel korral läks tõesti hästi. Koostöö veeteede ameti, Pärnu linna, politsei esindajate ja praamiettevõttega oli ladus ning nägime taas, kui mugav on treeneritel, pereliikmetel ja teistel spordihuvilistel Jaansoni kallasrajalt võistlust jälgida,“ tõdes Killing.

Võistlusklasside parimad:

Naiste ühepaat (N1x): Greta Jaanson, 4.10,11 (Pärnu sõudeklubi)
Meeste roolijata kahepaat (M2-): Martin Rahuoja, Margus Kodasma, 3.24,54 (Pärnu sõudeklubi)
Meesveteranide paarisaeru kahepaat (VM2x): Kaupo Koplus, Raido Lembit, 3.58,24 (Pärnu sõudekeskus Kalev)
B-klassi segakoosseisuline paarisaeru neljapaat (Bmix4x): Romeo Pärgma, Roobert Harjus, Laura Kallas, Isabel Padul, 3.34,41 (Pärnu sõudekeskus Kalev)
Segakoosseisuline paarisaeru kahepaat (Mix2x): Grete Alttoa, Johann Poolak, 46,61 (Pärnu sõudekeskus Kalev)

Tagasi üles
Back