Kodulinna motosportlased võitsid Eesti kulla ja kaks hõbedat

Pärnu motomees Alex Vetkin pani Eesti meistrivõistluste kõigil etappidel oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Rauno Kais

Läinud nädalavahetusel selgusid Rapla kardirajal supermoto Eesti meistrid ja karikavõitjad.

Kõige võimsamate tsiklite klassis S1 krooniti meistriks Patrick Pals, hõbedale tuli Prants Pals (mõlemad Vihur Motorsport) ja pronksi pälvis põhjanaaber Sami Uutela. Pärnu sportlastest oli edukaim Vihuri klubi värvides võistlev Alex Vetkin, kes S4 klassis võitis kuue etapi kokkuvõttes täisedu, 300 punktiga meistrikulla. Hõbedavääriliselt kihutas Vetkini klubikaaslane Sven Simulask, pronksi pälvis Marek Virves (Motodepoo Team Green) ja neljas oli pärnakas Karl Takk.

Klassis SM85 krooniti meistriks Aksel Pärtelpoeg (Äksi 39 Team), hõbemedali teenis kahes klassis võistelnud Takk ja kolmanda pjedestaalikoha hõivas võitja klubikaaslane Karl Kutsar. SM65 klassis võitis Eesti meistri tiili Venemaa piiga Aljona Petrišina. Pärnu noor motomees Mathias Vetkin saavutas hooaja kokkuvõttes teise koha ja kolmandaks tuli Otto Reinhard Viks (HRC Eesti Racing).

Kõige nooremate motosportlaste SM50 klassis võitis karika Robin Robert Mooses Äksi klubist, järgnesid Travis Siilak (Vihur Motorsport) ja lätlane Andzejs Smulkevics. Pärnu poisid Caspar Vetkin ja Kristjan-Erich Luhaäär lõpetasid hooaja vastavalt neljanda ja viienda kohaga.