Suvemängud tõid kokku nelja valla esindajad

Paikuse võõrustas möödunud laupäeval nelja omavalitsuse esindajaid, kes selgitasid individuaal- ja võistkonnaaladel välja kaheksandate Rohelise Jõemaa suvemängude võitja.

Suvisel mõõduvõtul osales ligikaudu 200 inimest, kes võtsid omavahel mõõtu võrkpallis, jalgratta maastikusõidus, pendelteatejooksus, juhtkonna mitmevõistluses, kergejõustikus, sulgpallis, petangis, discgolf’is ja teatevõistluses.

Eelmisel aastal vahele jäänud võistlusel triumfeeris tänavu Põhja-Sakala, teise koha teeninud Paikuse edestas vaid punktiga kolmandaks tulnud Torit. Neljanda koha sai Põhja-Pärnumaa tiim, kellel ei õnnestunud kõikidele aladele esindajaid leida.

Kaheksandatel Rohelise Jõemaa suvemängudel võtsid mõõtu nelja valla esindajad

FOTO: Erakogu

Võistluse korraldaja Kaisa Kirikali sõnutsi olid suvemängude menukaimad alad petank, kuhu vallad panid kirja lausa mitu meeskonda, ning kergejõustik ja võrkpall. “Alade sportlik tase erines. Näiteks nii kergejõustikus kui ka jalgratta maastikusõidus tundus see märksa kõrgem kui võrkpallis ja discgolf’is,” arvas Kirikal.

Tulemused:

Põhja-Sakala – 234 punkti

Paikuse – 220 punkti

Tori – 219 punkti

Põhja-Pärnumaa – 54 punkti

Andmed: Pärnumaa spordiliit

Varasematel aastatel toimunud Pärnumaa suvemängud jäid sel aastal esimest korda ära ja enam neid ei toimu, kuna sportlaste osavõtt oli viimastel aastatel vähene. Kirikal märkis, et maakonna spordiliit ei korralda suvemänge endale, vaid ikka rahvale. “Kui rahvas ei ole huvitatud, siis kahjuks ei ole seda mõtet korraldada,” nentis ta.

Peale Rohelise Jõemaa suvemängude toimuvad Ranna­mängud, milles löövad kaasa mereäärsed vallad.

Rohelise Jõemaa suve­mängud on mõeldud sama­nimelise koostöökogu liikmetele. Ühendusse kuuluvad Põhja-Pärnumaa, Tori, Kehtna, Põhja-Sakala vald ja Pärnu linna Paikuse osavald.

Tagasi üles