Galerii: lummav muusika saatis päikese silmapiiri taha

Eilsel sumedal augustiõhtul kutsusid korraldajad kuulama esimest kontserti muulide juures rannaliival. Kuna tegu oli tasuta sündmusega ja ilmgi soosis, kogunes rahvast palju.

Mullu Pärnu kerkinud muulipromenaad ja linna sümboli 150. aastapäev ajendasid kultuurikorraldaja Ants Välimäed organiseerima üritust, millelaadset pole siinkandis varem nähtud. “See on miljonivaatega kontsert!” hõiskas korraldaja “Muulilumma” sisse juhatades.

Esimesena astus sadade inimese ette Haldi “Rabahaldjas” Välimäe, kelle lood jutustasid elust tema ümber. Kui päike hakkas unne vajuma, ühines Rabahaldjaga laval Marta Pedosk. Tema esituses kõlas promenaadil nii hispaania-, portugali-, prantsus- kui venekeelset muusikat. Oma viimase kahe looga jätsid neiud kahes keeles publikuga hüvasti.

Rikkaliku laulupagasiga Andrus Albrecht ehk Bonzo laulis ja rääkis, milline on meie kodumaa ning mis seob ja puudutab end eestlaseks kutsuvaid inimesi.

Kontsert vältas paar tundi. Rahvast lisandus hiliste tundideni. Osa kuulajatest pidas piknikku, mõni jalutas koeraga ja muist nautis muusikat muulilt.

Tagasi üles