iDeal kampaania

Galerii: pidulised ummistasid Tahku tare ümbruse

Tahkurannas Tahku Tare külakeskuses toimus kümnes kurgifestival.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Täna toimunud Tahkuranna kurgifestival tõi taasiseseisvumispäeval Tahku tare õuele arvukalt pidulisi, kellele pihlamarjadest, kanarbikuõitest ja muudest lilledest pärgadega neiud pakkusid pikkade puithaaratsite vahelt ­tervitusampsu, hamba all mõnusalt krõmpsuva värskelt hapendatud ­kurgi viilu. Rahvast oli nii palju, et parklad ja kõrvalteed aeti autodest umbe. Kaunist päikeselist ja sooja ­ilma nautivate külastajate jalavaeva vähendas ratastel sõitev rong.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Juubelihõngulise, kümnenda ­Tahkuranna kurgipeo avamisele ­eelnes ajalootund Eesti esimese ­presidendi Konstantin Pätsi sünni­kohas mälestusmärgi juures. Taas­iseseisvumise 28. aastapäev läheb seal ajalukku kui Häädemeeste valla kingituse üleandmine riigi 100 aasta juubeliks, mida kinnitab 20. augustiga 2019 dateeritud “EV 100” logoga metallplaatki. See tähistab Pätsi platsi kordategemist, monumendini viivat ja selle ümbrust katvat raudkivisillutist, külvatud muru, istepinke.

“Häädemeeste vald on teinud ­mälestuspargi, mis on Eesti riigi ­vääriline,“ sõnas MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi esimees Trivimi ­Velliste, kes rääkis taasiseseisvumiseni toonud seikadest ja asetas koos muuseumi juhatuse liikme Jaan ­Audruga pärja monumendi jalamile.

Tagasi üles