Narkopolitsei puistas Pärnus kanepitooteid müüvat poodi
Müügil olevad tooted võivad sisaldada lubatust rohkem psühhotroopset ainet

Pärnus avati hiljuti legaalset kanepit müüv kauplus.

FOTO: Elin Hein

Täna lõuna ajal algasid menetlustoimingud kaheksas Tallinna vanalinnas ja kesklinnas asuvas kanepitooteid müüvas poes, sest on alust arvata, et neis müüdavad tooted võivad sisaldada lubatust suuremal määral THC-d ehk tetrahüdrokannabinooli. Üks läbiotsimine toimus ka Pärnu linnas asuvas poes.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse ametnikud otsisid täna läbi kaheksa kanepitooteid müüvat poodi Tallinna vanalinnas ja kesklinnas ning ühe poe Pärnus. Läbiotsimised viidi läbi 23. augustil alustatud kriminaalmenetluste raames.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnutsi näitavad kogutud andmed, et poes müüdavates toodetes võib THC sisaldus ületada lubatud määra.

“Kõnealustes poodides müüdavad kanepitooted sisaldavad kauplejate sõnul peamiselt CBD-d ehk kannabidiooli, mis on üks kanepis sisalduvaid toimeaineid. Kanepi toimeainetest on keelatud THC selle psühhotroopse toime tõttu. Meil on alus arvata, et neis poodides müüdavates kanepitoodetes võib THC sisaldus olla lubatust kõrgem ehk üle 0,2 protsendi. Läbiotsimisel konfiskeerisime hulga kanepitooted, sealhulgas erinevad kanepitaime osi, mille saadame kontrolliks ekspertiisi,” ütles Tambre.

Tambre jutu järgi peab iga ettevõtja olema kursis, milliseid tooteid tema poes müüakse.

“Internetist ja välisriikidest tooteid hankides tuleb veenduda, et need on seaduslikud. Vastutus lasub toote käitlejal ehk antud juhul kauplejal,” lisas Tambre. Ta rõhutas, et kanepi kasvatamine narkootilise aine valmistamise eesmärgil on keelatud. “Inimesed, kes kanepitoodetega tegelevad, peavad olema kursis seadustega. Põllumajandusliku tootmise eesmärgil võib kanepit kasvatada Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika asjakohase turukorraldusabinõu nõuete kohaselt ehk siis, kui THC sisaldus jääb alla 0,2 protsendi,” selgitas ta.

Kriminaalmenetlusi viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles