Õppisin ju võrkpallitreeneriks. Läks aga nii, et vigastasin õlga ega saanud enam mängida. Närvivalu oli nii suur, et kui ründelöögi ära lõin, olin oma pool minutit rivist väljas. Nii hakkasin võrkpalli kõrvalt Valter Kalami käe all ketast heitma. Omal käel olin seda poistekambas õppinud. Korra tulin ülikooli meistrikski, kui Kaupo Metsur ei võistelnud.
Kui palju on teie elukäiku mõjutanud see, kellega lapse- ja noorukieas lävisite?
Eks see ole andnud suuna kogu minu elule.
Paljud meie alevi poisid olid maaspordiühingu mõistes Eesti tasemel tegijad. Nii mõnigi oli viletsast, vaesest perest. Aga mingit viinavõtmist ega suitsutõmbamist ei olnud. Isegi peoriided polnud nii tähtsad kui spordivarustus. Hiina ketsid ja õige lõikega püksid olid kõige olulisemad.
Käisin korraga mitmes trennis. Mäletan, et õppimine oli vahel nii, et enne vene keele tundi küsisin klassikaaslaselt: “Räägi ruttu eesti keeles ära, millest seal juttu oli.” Kolme peale rääkisin ikka ära. (Muigab.) Nii et õppimine jäi seetõttu tagaplaanile, sport oli põhiline.
Viimasel ajal on päevakohased probleemsete noortekampadega seotud rängad juhtumid. Ehk olete mõelnud, mis võinuks minna teisiti, kui oleksite sattunud teistsugusesse punti?
Sel ajal selliseid punte polnud. Ei olnud joomist, suitsetamist ega midagi sellist.
Amblas oli kool, kus aastaga õpetati tüdrukuid arveametnikeks ja raamatupidajateks. Oli umbes 120 tüdrukut. Väikese alevi lõi see ikka keema. Kui oli peoõhtu, tulid poisid ratastega 30 kilomeetri raadiusest kohale. Eks seal ühiselamu ümber toimunud nii ühte kui teist. Nagu tedremäng. (Naerab.) Kukkede võitlus oli kõva.
Ehk, kui võideldi, siis tüdrukute pärast.
No tüdrukute pärast muidugi! Eks see kurja juur ole. Sõdugi peetakse naiste pärast.
Maatööd tegite noorena väga palju. Olnuks teil võimalik kõrvale hiilida?
(Naerab.) Kuhu sa hiilid?
Töö eest.