T, 28.11.2023

Kuidas on esimesel koolipäeval lood ilmaga?

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Ilmahuvilise ja pilveeksperdi Jüri Kameniku sõnutsi saab homme ja ülehomme, kui paljudes koolides toimuvad uue õppeaasta avaaktused, nautida suviselt palavat ilma.
Ilmahuvilise ja pilveeksperdi Jüri Kameniku sõnutsi saab homme ja ülehomme, kui paljudes koolides toimuvad uue õppeaasta avaaktused, nautida suviselt palavat ilma. Foto: Urmas Luik

Ilmahuvilise ja pilveeksperdi Jüri Kameniku sõnutsi saab homme ja ülehomme, kui paljudes koolides toimuvad uue õppeaasta avaaktused, nautida suviselt palavat ilma, veidi jahedamaks läheb teisipäeval.

Kamenik kirjutab oma ühismeediakontol, et murelikud õpetajad ja lapsevanemad on talle helistanud või kirjutanud, et küsida, kuidas ikka on ilmaga 1. septembril, sest siis toimuvad aktused.

Kameniku sõnutsi paistab 1. septembri ilm olevat päikeseline ja 22–27kraadise õhutemperatuuriga. Seega tasub olla tähelepanelik ülemäärase soojuse suhtes.

2. septembril on vähemalt sisemaal ilm veel kuumem: 22–29 kraadi. Vaid saartel võib olla pilvisem ja seetõttu ka jahedam.

Teisipäeval, 3. septembril annab suurem kuumus järele ja ilm laseb hingata.

“Samas meenutagem: 2002. aastal oli septembri esimesel nädalal umbes sama soe. Alles 10. septembri paiku jahenes. Mullu mõõdeti veel 7. septembril Tallinn-Harkus 27,7 soojakraadi. Ja ajalooline 1992. aasta, kui 1. septembril mõõdeti Tartu-Tõraveres 30,3 kraadi ja peeti kuumapühi. Augusti viimastest päevadest meenub kindlasti 1997. aasta, kui mitu päeva järjest mõõdeti 30 kraadi sooja,” kirjutab Kamenik oma Facebooki-kontol.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles