Noored purjetajad tõid Lohusalust viis auhinda

Viimast hooaega Optimistil purjetav Angeliina Maria Isabel Õunap võitis Lohusalu regatil teise auhinna. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu jahtklubi purjespordikooli õpilased saavutasid Lohusalus Eesti meistrivõistluste etapil ühe esimese, kaks teist ja kaks kolmandat kohta.

Kuni 16aastaste Optimist-klassis pani kaheksa sõidu kokkuvõttes 85 konkurendi seas oma paremuse maksma Tallinna kalevlanna Mia Marin Lilienthal. Pjedestaali madalamad astmed kuulusid pärnakatele: teise auhinna vääriliselt seilas Angeliina Maria Isabel Õunap ja kolmandaks tuli Andrias Sepp.

Martin Rahnel oli üldarvestuses kuues ja talle kuulus kuni 12aastaste esikoht. Laura Marii Taggu sai 12. ja Angus Aarna Ant 17. koha. Nooremate tüdrukute arvestuses teiseks tulnud Emma Mia Kaar lõpetas regati 21. kohal.

Kardo Remi Kaar oli 26., Daniel Johan Andres Õunap 30., Dagne Aasmaa 32., Erico Tent 36., Saskia Toodu 59. ja Kevin Aus 68.

Laser-klassis pidi teisel päeval liidrikoha haaranud Pärnu noormees Keith Luur kolmanda päeva lõpuks tunnistama tallinlaste Georg Haudi ja Bo Aaron Kooseri nappi paremust. Zoom8 klassis nautis võidurõõmu pealinna piiga Elisabeth Ristmets. Pärnakatest sai Pert Salundi 12. ja Lisbeth Taggu 14. tulemuse. Laser Radialide võistupurjetamisel oli parim saarlane Peeter Kaju ja Laser 4,7 klassis võitis esikoha Sten-Markus Andresson Tallinnast.

Ülejärgmisel nädalavahetusel võistlevad Eesti ja lähiriikide roolimehed Pärnu sügisregatil.