Kolme riigi autosportlased kihutasid ringrajal

Joel Kukk
Romet Tsirna pani vabaklassi mõlemas sõidus oma paremuse veenva ülekaaaluga maksma. Foto: Pille Russi

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport Superkrossi karikasarja eelviimasel etapil võistles auto24ringil 73 autosportlast Eestist, Lätist ja Venemaalt ja paremus selgitati tosinas arvestuses.

Esikveoliste autode 2WD klassis pani sarja liider Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt) oma paremuse mõlemas sõidus maksma, teise auhinna teenis Raimo Reek (Volkswagen Golf III) ja kolmandaks tuli Eno Kriibi (Volkswagen Golf II). Tagaveoliste autode RWD konkurentsis oli kiireim Andres Ringo (BMW 325), järgnesid Vjatšeslav Serov (Ford Sierra Cosworth) ja Kris Hahn (BMW 318).

Vabaklassis oli konkurentidest peajagu üle Romet Tsirna (Honda CRX), teise auhinna teenis Romet Reisin (BMW 325) ja kolmanda pjedestaaliastme hõivas Kristo Mägi (BMW 325). Rahvakrossi nautis võidurõõmu Andres Ringo (BMW 325), teiseks tuli Tanel Raudsepp (Volkswagen Golf II) ja kolmanda koha sai Margus Suigusaar (Opel Astra). Superkrossi karikasarja liider Vahur Kupper pidi konkurentide kihutamist paraku raja kõrvalt vaatama, kuna tema võistlusauto Opel Kadett otsustas töölepingu peremehega juba kvalifikatsioonis lõpetada.

Lätlaste rahvaspordiklassis Youngtimer oli kiireim eestlane Urvo Männamaa (Opel Astra), järgnesid lõunanaabrid Martins Putnins (Volkswagen Golf II) ja Ruslans Rilcins (BMW E30). Algajate autosportlaste klassis ABC Race kihutasid pjedestaalile Kristaps Laipnieks (Honda Civic), Gints Paberzs (Opel Corsa) ja Regnars Mozga-Klavins (Honda Civic).

Ajalooliste vormelautode klassis Formula Mondial võttis mõlemas sõidus kindla võidu Taavi Kuul, teiseks tuli Jaak Kuul ja kolmanda auhinna teenis Toomas Hunt. Formula Easterite arvestuses oli parim Raitis Murnieks, järgnesid Roberts Toms ja Italo Alsins.

VAZ 1600 konkurentsis oli Pärnu ringrajal kiireim idanaaber Andrey Kozlov (Lada 2107) ja VAZ 1300 klassis sai esimese auhinna Guntis Mucenieks (Lada 2101). Volgade GAZ 24 võidukihutamisel teenis esimese auhinna Ainars Senfelds, ainsa eestlasena lõunanaabritele konkurentsi pakkunud Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper lõpetas võistluse seitsmendal kohal. Klassis Volga 406 oli kiireim Janis Tomsons.

Pika ja sündmusrohke võistluspäeva viimases vaatuses, superfinaalis tuiskas esimesena finišisse Kristofer Lupp, kannul Margus Suigusaar ja Einar Heljand.

Superkrossi karikasarja viimane etapp sõidetakse auto24ringil oktoobri esimesel nädalavahetusel.