Legendaarsele aastajooksule tõmmati joon alla

Tellijale
avatud
  • Kui kõik etapid läbi ja numbrid kokku löödud, selgus, et meestest krooniti võitjaks Martin Tarkpea, naistest Anu Piiroja.
  • Osalejate vanused varieerusid poolteiseaastasest 73ni.
  • Järgmisel aastal jälle? “Ma ei julge öelda,” kostis 75aastane Neeme, kelle jutu järgi on paberimajandusega tükk tegemist. “Räägin iga kord, et nüüd on viimane kord, aga siis hakkavad kõik jälle kisama ...”

Aastajooksu võitjatel Anu Piirojal ja Martin Tarkpeal (232) jäi tihtipeale jõudu ülegi. Taamal säästab rammu hõbedamees Raio Piiroja (29).

FOTO: Elise Saarna

Selleks aastaks on legendaarse aastajooksusarjaga ühel pool ja järjekorras 35. hooajal joon all. Nagu ikka läbiti Niidupargis poolteist, rannas kolm ja Raeküla metsas viis kilomeetrit – ühtekokku 16 etappi. Peale nende traditsiooniline meremiilijooks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele

Klubi Tervisesport jooksusarja peakohtunik Priit Neeme kinnitas, et aastate jooksul pole ükski etapp ära jäänud. Tänavu oli pretsedent õhus.

“Mere ääres oli kuuest etapist viiel väga nigel ilm: kas sadas või tormas. See tõmbas osalejate arvu pisut maha, jäime mullusele üldarvule napilt alla,” nentis sarja korraldaja. “Ühel etapil, kui oli kõige hullem ilm, oli mõte, et jätame ära, kuna lõi merre välkugi. Aga kohale oli tulnud 123 inimest ja me ei julgenud kedagi tagasi hoida, tegime ära.”

Tagasi üles