SEB lõpetab Pärnu kontoris sularahatehingud

Oktoobrist lõpetab SEB Pärnu kontoris sularahateenuste pakkumise.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Oktoobrist ei paku SEB Pärnu kontoris enam sularahateenuseid ja raha saab panka anda ainult automaadi vahendusel.

SEBi kommunikatsioonijuhi Julia Piilmanni sõnade kohaselt pakuvad nüüd panga 18st kontorit 15 alates oktoobrist sularahatehinguid ainult pangaautomaatide kaudu. Lisaks Pärnu kontorile toimub samasugune üleminek veel Tallinnas Lasnamäe kontoris, 13 kontorit töötasid sularahavabana juba varem.

“Sularahateenuste järkjärgulise üleviimise pangaautomaatidesse on ühelt poolt tinginud teenuste tarbimise järjepidev vähenemine, teisalt pangakontori muutumine hoiukassast nõustamiskeskuseks, kus inimesed saavad pangatöötajatelt nõu igapäevaste rahaasjade ajamisel, kindlustuse, investeerimise ja laenu teemadel,” seletas Piilmann.

Kontori lahtiolekuajal abistavad kliente rahaautomaatide kasutamisel pangatöötajad.

Kommunikatsioonijuhi jutu järgi on finantstoimingud kolinud järjest enam digikanalitesse ja sularaha ringleb aasta-aastalt üha vähem.

“Kui 2000. aastal sai kolmandik tööealistest elanikest ja lausa 76 protsenti pensionäridest oma sissetuleku sularahas, oli loogiline, et suurema osa oste – 68 protsenti – tegid elanikud sel ajal sularahas. Tihemini maksis kaardiga vaid kuus protsenti uuringus osalenutest. 2017. aastal sai aga valdav osa inimestest oma sissetuleku pangakontole ja 70 protsenti väitis, et teeb oma igapäevased finantstoimingud kas kaardiga või digikanalites,” kirjeldas Piilmann aastatega toimunud muutusi.

Tagasi üles