Ringrajaässad kihutavad nädalavahetusel Pärnus

Külgvankrite võidukihutamine pakub pealtvaatajatele teravaid elamusi.

FOTO: Edgar Seemendi

Laupäeval ja pühapäeval selguvad Pärnus auto24ringil mootorratturite Eesti meistrid viies ja ja karikavõitjad kuues masinaklassis.

„Tegemist on Balti ja Eesti meistrivõistluste kuuenda etapiga, mis läheb samuti Läti ja Leedu meistrivõistluste arvestusse,“ selgitas Eesti mootorrattaspordi föderatsiooni ringrajakomisjoni esimees Rannus Ervin. „Tõotab tulla põnev võidusõit, sest hooaja viimasel etapil saavad osalejad kõigis klassides peale külgvankrite topeltpunktid. Baltimaade motosportlastele tulevad konkurentsi pakkuma Soome, Venemaa ja Poola ringrajaässad.“

Kõige kiiremate tsiklite Superbike-klassis on enne viimast etappi võrdselt 86 punktiga meistrivõistluste liidrid Vihurmoto klubi esindav Mihkel Osula ja vastne Soome meister Eeki Kuparinen. Kolmandat kohta hoiab 78 punkti kogunud Ville Valtonen.

Noorimate motomeeste Mini GP100 klassis juhib meistrivõistlusi Pärnu poiss, Vihurmoto klubi kasvandik Hugo-Brent Freimann, järgnevad liidri kaaslinlane Sven Martin Merivälja ja Andri Köster. Esikuuikusse mahuvad veel Karro Robert Jäärats, Fred Erik Merivälja ja Alexandr Kyriakov.

Supersport 300 klassis asub Vihurmoto sõitja Silvester Sarapik põhjanaabrite Niko Lehtiranta ja Rasmus Nurmi järel  kolmandal kohal. Klassis B1200 on suurimad kullalootused Taavi Nahkol ja Kristian Vaarmannil. Külgvankritel hoiab Eesti esipaar Eero Pärm - Lauri Lipstok enne viimast etappi kolme Soome ekipaaži järel neljandat positsiooni.

Eesti meistritiitlile võisteldakse klassides Superbike, Superstock, Supersport 300, külgvankrid ja Mini GP100. Eesti karikasarja kuuluvad klassid B1200, B600, C-klass,Vihurmoto rahvaliiga ja Retro.

Laupäeva õhtul selgub paremus klassides Mini GP100, Supersport 300 ja Retro, pühapäeval on rajal kõik ülejäänud masinaklasside sõitjad.

Tagasi üles