Urve Krause on pühendanud poole elust Pärnu Kuninga tänava põhikooli juhtimisele. 32 aastaga on staažikas direktor koos meeskonnaga muutnud kooli nime, taastanud kehvas seisus hoone, rakendanud kaasavat haridust, piiranud nutiseadmete kasutamist ja tõstnud au sisse väärtused, mis olid selles majas poeglaste gümnaasiumi ajal.
Tellijale
Urve Krause: Õpetaja ja koolijuhina olen oma laste ees süüdi (1)
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Krause sõnutsi oleneb koolis palju sellest, millise nurga alt olukorda vaadata. “Kas klaas on kogu aeg pooltühi või -täis? Kui näed, et klaas on pooltäis, on jõudu rohkem panustada ja teha. Halin ja virin ei vii koolis edasi,” arvab Kuninga tänava kooli juht. “Kool ei saa iga päev olla mäng. Kool on õppimise koht, siin ei saa kõik alati hästi minna.”
Kuidas te Kuninga tänava kooli jõudsite?
Hoonena oli see minu esimene töökoht pärast kõrgkooli lõpetamist, aga tollane kool kolis siit Vanalinna kooli hoonesse ning pärast Vanalinna kooli õpetaja ametit kutsuti mind 1985. aastal linnavalitsusse. Seal olin algõpetuse metoodik ja nõustaja. Ma tegelesin klassiõpetajatega ning kogu esimese ja teise kooliastme teemadega. Seegi kool kuulus minu kureerimisalasse. Ma teadsin seda kooli ja maja ning olin selle muredega kursis.